Już wkrótce rozpoczynamy rekrutację do kolejnej edycji programu Biznes w Kobiecych Rękach! Weź udział w spotkaniu informacyjnym 18 lipca!

Posted on Posted in Klub Mentorek, Program BWKR, Programy

Oczekiwana przez wiele kobiet rekrutacja do kolejnej edycji programu Biznes w Kobiecych Rękach rozpocznie się już w lipcu!

 

Program jest finansowany przez United Way Worlwide, dzięki funduszom przekazanym przez Citi Foundation.

 

Partnerzy projektu:

 

Citi Handlowy    syrenka   DELAB_RGB_poziom_beztla (1)

 

Mimo okresu wakacyjnego, zachęcamy wszystkie panie, aby śledziły naszą stronę internetową oraz Facebook Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Już wkrótce będzie aktywny link do formularza on-line.

 

BWKR2017

SPOTKANIE INFORMACYJNE

Chcecie dowiedzieć się więcej o programie? Jak aplikować, jak będzie przebiegać program? Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne o programie 18 lipca w godz. 10-12 w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4.

Prosimy o zapisy na spotkanie pod linkiem: SPOTKANIE INFORMACYJNE 18 LIPCA

PIERWSZY ETAP REKRUTACJI – FORMULARZ APLIKACYJNY ON-LINE

Już wkrótce na naszej stronie udostępniony zostanie link do formularza on-line! Wypełnienie i przesłanie aplikacji on-line jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu programu 

Formularz będzie aktywny do 10 września 2017 lub do uzyskania 400 zgłoszeń.

Zanim wypełnisz formularz, przygotuj opis swojego projektu biznesowego długości maksymalnie 300 słów.

W formularzu nie będzie możliwości załączania plików. Prezentacje i dodatkowe dane będą mogły zaprezentować osoby, które zakwalifikują się do kolejnego etapu rekrutacji.

W formularzu podawaj tylko dane, których nie uznajesz za poufne. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne ujawnienie informacji udostępnianych w toku rekrutacji.

Przykładowe pytania w formularzu aplikacyjnym:

TWOJE DANE

 1. Dane personalne (imię i nazwisko)
 2. Dane kontaktowe (adres e-mailowy, miejsce zamieszkania, telefon)
 3. Data urodzenia

O PROJEKCIE

 1. Wskaż obszar działalności? (opcje do wyboru)
 2. W jakiej branży będziesz działać? (opcje do wyboru)
 3. W jaki sposób chcesz finansować rozpoczęcie działalności i rozwój biznesu do momentu osiągnięcia rentowności? (opcje do wyboru)
 4. Na jakim etapie jest Twój projekt biznesowy? (opcje do wyboru)
 5. Jakie masz plany wobec tego projektu? (opcje do wyboru)

O TOBIE

 1. Jaki jest Twój obecny status zawodowy? (opcje do wyboru)
 2. Jakie masz doświadczenie w biznesie? (opcje do wyboru)
 3. Wybierz jedno najlepiej opisujące Cię stwierdzenie (opcje do wyboru)
 4. W jakim trybie będziesz pracować nad projektem? (opcje do wyboru)

OPIS PROJEKTU

Opisz swój projekt biznesowy, używając maksymalnie 300 słów.

Kryteria selekcji kandydatek:

 • konkretny, skrystalizowany pomysł na biznes
 • pasja i determinacja
 • orientacja na sukces
 • innowacyjność
 • kreatywność
 • otwartość na współpracę

DRUGI ETAP REKRUTACJI – SESJE PITCHINGOWE

Wybrane kandydatki zaprosimy na sesje pitchingowe, które odbędą się w dniach 11-15 września 2017. W trakcie 2-minutowych wystąpień kandydatki przedstawią swój projekt biznesowy. Wystąpienia będą oceniane przez Komisję rekrutacyjną.

Ostateczną listę uczestniczek programu poznamy 22 września.

 

*****

 

Biznes w Kobiecych Rękach to program akceleracyjny dla kobiet, które mają pomysł na biznes i planują go założyć w trakcie trwania programu. Na program, który potrwa 7 miesięcy, od września 2017 do marca 2018, składają się następujące elementy: Szkolenia SkillShare z zakresu m.in. modelowania biznesowego, finansów i marketingu, mentoring biznesowy realizowany przy wsparciu członkiń Klubu Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz networking, który stymuluje współpracę biznesową. Nowym elementem programu są sesje w duchu storytellingu- Be the change. Nowym elementem programu będzie moduł STEM.

Program realizowany jest dzięki grantowi przyznanemu przez United Way Worldwide dzięki funduszom przekazanym przez Citi Foundation.

Partnerami programu są: Miasto Stołeczne Warszawa oraz DELab UW.

A tak przebiegał program podczas poprzedniej edycji:

Koktajl Inauguracyjny

25 października odbył się koktajl inauguracyjny nowej edycji programu. Dzięki partnerstwu z Miastem Stołecznym Warszawa, gościłyśmy w niezwykłych wnętrzach nowo otwartego Centrum Kreatywności Targowa. Uczestniczki spotkały się ze sobą po raz pierwszy, poznały także swoje mentorki. Oprócz przedstawienia założeń programu i par mentoringowych, był czas na powitania i przemówienia. W nowym miejscu na kreatywnej mapie Warszawy powitał gości przedstawiciel Miasta Stołecznego Warszawy, pan Grzegorz Wolff. W imieniu partnera programu – Citi Handlowy – głos zabrała pani Katarzyna Majewska.

Uwieńczeniem spotkania była Sesja Be the change, której bohaterkami były: Kinga Nowakowska– mentorka SPK, prezeska Black Swan Fund, Magda Korycka– absolwentka BWKR 2014, od niedawna mentorka SPK oraz Ula Wójtowicz– prezeska PelviFly, beneficjentka Black Swan Fund. Opowiedziały o swoich punktach zwrotnych, a także inne historie związane z ich zaangażowaniem w działania Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i Black Swan.

1

citi

wolff

2 3

Szkolenia SkillShare

Dla uczestniczek zaplanowano 5 modułów szkoleniowych (2-dniowe comiesięczne spotkania złożone z warsztatów, konsultacji oraz spotkań networkingowych).

Pierwsze zajęcia w ramach warsztatów szkoleniowych odbyły się już dzień po inauguracji. Uczestniczki dowiedziały się o zasadach mentoringu, tworzeniu modeli biznesowych, podstawach prawnych zakładania firmy.

Podczas pierwszego spotkania networkingowego wszystkie uczestniczki programu opowiedziały o sobie, przedstawiły swoje pomysły na biznes. Był to czas na lepsze poznanie się, nawiązanie pierwszych relacji biznesowych wewnątrz programu.

W kolejnych modułach uczestniczki szkoliły się z zakresu marketingu, badań rynkowych, networkingu, design thinkingu, finansów i księgowości oraz mediów społecznościowych.

Dodatkowym elementem programu był program szkoleniowy skierowany do studentek. W programie wzięło udział 25 studentek, które uczestniczyły w 2 modułach ( dwa dwudniowe warsztaty z Design Thinkingu) oraz w spotkaniach networkingowych z uczestniczkami programu. Celem dołączenia studentek do programu było stymulowanie wzajemnej współpracy oraz rozwijanie umiejętności i kompetencji zawodowych u studentek.

4

5

6

7

8

9

 

Spotkania networkingowe

Uczestniczki programu regularnie spotykają się na szkoleniach, śniadaniach networkingowych oraz sesjach Be the change. Podczas tych ostatnich mają okazję, by nawiązywać relacje biznesowe z szerszą społecznością Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

10 11 12 13 14

Gala Finałowa

24 kwietnia w Warsaw Spire odbyła się uroczysta Gala Finałowa programu. Przybyli na nią zaproszeni goście, w tym przedstawiciele partnerów – Citi Handlowy, Miasta Stołecznego Warszawy oraz DELab UW. Podczas gali zaprezentowano wyniki programu, zaprezentowały się nowopowstałe firmy. Goście mogli także wziąć udział w kolejnej sesji Be the change.

 

20170424_076

20170424_172

20170424_091

20170424_079

20170424_016