Anna Sękowska, Senior Associate w kancelarii prawnej Wolf Theiss

Posted on Posted in Bez kategorii
Anna Sękowska, Senior Associate w kancelarii prawnej Wolf Theiss
 
Kluczowe obszary kompetencji: finanse i prawo podatkowe, zarządzanie projektami i zespołami, negocjacje, optymalizacje, budowa marki i relacji z partnerami biznesowymi, rozwój i wsparcie kobiet w biznesie
 
Od ponad 10 lat współpracuje z międzynarodowymi kancelariami prawnymi, w których doradza zarówno polskim przedsiębiorcom jak i największym amerykańskim funduszom i bankom inwestycyjnym. Zarządzała zespołami księgowych i prawników, prowadzi własną kancelarię doradztwa podatkowego. Doradza m.in. przy fuzjach i przejęciach, w tym przy przejęciu przez brytyjskiego inwestora pierwszego polskiego start-upu, który znalazł się w portfolio Google Ventures.
 
Doradza przy wyborze optymalnej formy prowadzenia działalności i restrukturyzacji biznesu. Prowadzi badania due diligence, negocjuje warunki transakcji i rozliczeń finansowych nabycia udziałów i przedsiębiorstw. Reprezentuje klientów podczas kontroli podatkowych i prowadzi spory sądowe. Jej artykuły i komentarze dotyczące zmian w prawie podatkowym publikowane są w zagranicznej prasie. 
 
Jest aktywnie zaangażowana w zadania związane z PR, sprzedażą, budowaniem marki i relacjami biznesowymi. Współorganizuje wydarzenia wspierające kobiety w biznesie. Prywatnie podróżniczka i wielbicielka muzyki bluesowej.