Black Swan Fund doceniony przez Komisję Europejską! Polskie projekty otrzymują nową drogę skalowania na rynek europejski.

Posted on Posted in Black Swan Fund, Klub Mentorek

SONY DSC

Działalność Black Swan Fund sukcesywnie rozwijana jest od 2 lat w strukturach Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Polski Klub Inwestorek Indywidualnych został doceniony przez Komisję Europejską.

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, która 4 lata temu stworzyła Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, a 2 lata temu powołała Black Swan Fund, została partnerem projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską – Cross European Women Business Angels (CrossEUWBA).

W ramach projektu Black Swan Fund podzieli się dobrymi praktykami z pozostałymi partnerami inicjatywy: izbami handlowymi z Niemiec i Grecji oraz organizacjami wsparcia biznesowego ze Słowacji, Hiszpanii i Polski (PARP). Celem programu jest utworzenie europejskiej sieci prywatnych inwestorek, tzw. anielic biznesu (ang. women business angels), jako źródła wsparcia dla startupów tworzonych i współtworzonych przez kobiety. Inicjatywa wywodzi się z jednego z głównych celów programu UE, Entrepreneurship 2020, którym jest poprawa proporcji kobiet względem mężczyzn na scenie biznesowej.

„Program CrossEUWBA to inicjatywa, która nie tylko umożliwi internacjonalizację działań BSF. To program, który połączy społeczności przedsiębiorczyń oraz inwestorek prywatnych, ich wiedzę, doświadczenia i kontakty biznesowe w 5 krajach europejskich” – mówi Kinga Nowakowska, prezeska BSF.

Co to oznacza dla twórczyń startupów z Polski? Przede wszystkim, będą mogły stać się częścią europejskiej społeczności start-uperek  i uzyskać dostęp do prywatnych inwestorek z całej Europy. Od listopada 2017 będą miały szansę uczestniczyć w cyklicznych sesjach pitchingowych i zaprezentować swoje projekty przed anielicami biznesu z rynku lokalnego oraz z innych rynków europejskich. Dodatkowo, będą mogły skorzystać z oferty edukacyjnej projektu CrossEUWBA: szkoleń stacjonarnych i internetowych, które pomogą im w przygotowaniu się do prezentacji i rozmów z inwestorkami.

Więcej informacji o projekcie CrossEUWBA można przeczytać w ofercie programów Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

 

IMG_20170726_114029_807

Koordynatorki projektów Fundacji: Aga Osytek, CrossEUWBA, Inga Kasak, Black Swan Fund

 

 

CrossEUWBA-Logo            logo-europa-alta-300x208

Partnerzy projektu:

LOghi-CrossEwba-1024x461 (2)