Black Swan Fund

Kilka słów o Black Swan Fund

Odpowiadając na potrzeby kobiet szukających kapitału na rozwój swoich startupów oraz inwestorek zainteresowanych inwestycjami w przedsięwzięcia biznesowe prowadzone przez kobiety, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet zainaugurowała nową inicjatywę pod nazwą Klub Inwestorek Indywidualnych.

 

Black Swan Fund oparty jest na koncepcie „kobiety wspierają kobiety“, czyli zarówno liderkami biznesów, jak i inwestorkami są kobiety. Dane pokazują, że spółki zakładane i prowadzone przez kobiety to dobra inwestycja. Inwestorzy na całym świecie widzą zależność pomiędzy wynikami biznesowymi spółek a kobiecym zarządzaniem.

***

Sukcesy Black Swan Fund

9 sesji pitchingowych, 28 zaprezentowanych projektów

5 zrealizowanych transakcji, w tym Invipay, Pelvifly, WeGirls, kolejne transakcje w toku

Rozpoczynamy kolejne rundy rozmów inwestorskich dla kolejnych nowych projektów.

 

Ekosystem

Black Swan Fund uczestniczy w budowie polskiego i europejskiego rynku women business angel investingu. Czerpiemy z najlepszych doświadczeń polskich i międzynarodowych organizacji:

 1. jesteśmy członkiem założycielem Konfederacji Polskich Sieci Aniołów Biznesu
 2. w międzynarodowym konsorcjum realizujemy projekt CrossEUWBA/Horizon 2020
 3. należymy do European Business Angel Network (EBAN)
 4. nasze inwestorki inwestują w Rising Tide 1 i Rising Tide 2

 

 

 

Black Swan Fund w liczbach

Przeanalizowane projekty
270
Projekty na pitchingach
28
Sesje pitchingowe
9
Transakcje Black Swan Fund
5

Dla Inwestorek

Anioły biznesu to zamoż̇ne osoby indywidualne, których pasją jest budowanie i rozwijanie nowych przedsięwzięć biznesowych. To osoby, które same przeszły tę drogę i teraz chcą wspierać innych nie tylko kapitałem, ale także swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Rozumieją, że na sprzedaży firmy można doskonale zarobić i ekscytuje je niełatwy proces budowania wartości przedsiębiorstwa.

Anioły biznesu udostępniają kapitał, wiedzę i doświadczenie w zamian za udziały w przedsięwzięciu. Ich celem jest lukratywne wyjście z inwestycji w kilkuletniej perspektywie. Taka osoba suwerennie podejmuje decyzję o wejściach kapitałowych i zakresie swojego zaangażowania.

Jeśli odnajdujesz się w tym opisie to wiedz, że takich osób jest więcej. Duża część z nich to kobiety, które chcą wspierać młode, zdolne i odważne liderki w rozwijaniu ich biznesów i równocześnie na tym zarobić. Wierzymy, że kobiecy styl zarządzania zwiększa szansę na powodzenie startupu i udany exit, dlatego powstał Black Swan Fund, klub inwestorek indywidualnych. 

Kontakt: Inga Kasak, Managing Director Black Swan Fund, email: i.kasak@blackswanfund.pl

 

 

 

Chciałabyś zainwestować?

Napisz do Ingi Kasak.
 

Dla Pomysłodawczyń

Szukamy właśnie Ciebie, jeśli:

- masz pomysł na biznes lub już go realizujesz, jednak wiesz, że na jego rozwinięcie potrzebny jest kapitał od inwestora zewnętrznego,

- wierzysz, że twoja firma przy wsparciu doświadczonej przedsiębiorczyni może osiągnąć taką wartość, która pozwoli ów kapitał zwielokrotnić w ciągu kilku lat,

- potrafisz to uzasadnić w przekonujący, policzalny sposób.

 

Poszukujemy projektów, które spełniają poniższe kryteria:

- pomysłodawczynią oraz osobą zarządzającą lub współzarządzającą jest kobieta,

- jest ona w pełni dedykowana rozwojowi przedsięwzięcia (full time),

- posiada ona lub będzie posiadać pakiet udziałów jako jedyna z zespołu zarządzającego lub minimum na tym samym poziomie, co pozostali członkowie zespołu zarządzającego,

- model biznesowy jest łatwo skalowalny lub w inny sposób stwarza możliwość zwielokrotnienia wartości przedsięwzięcia i tym samym szansę na korzystny exit inwestora,

- projekt znajduje się w minimum takiej fazie planowania, w której pomysłodawczyni może przygotować (lub posiada) takie elementy jak: analiza konkurencji, potencjał danego rynku w ujęciu ilościowym i/lub wartościowym, analiza trendów danej branży w kraju i na świecie, plan kosztów początkowych i kosztów stałych, założenia do sprzedaży i P&L w perspektywie min. 3 lat.

 

Drzwi Otwarte Black Swan
 
black swan Wtorki
 

W każdy wtorek organizujemy konsultacje dla pomysłodawczyń podczas Drzwi Otwartych Black Swan Fund. Spotkania odbywają się w biurze Fundacji Sieci Przedsiębiorczości Kobiet przy ul. Dobrej 56/66, III piętro – Strefa Działania DeLab, BUW.

Niezależnie od tego na jakim etapie jest twój pomysł, sprawdź czy może spełniać kryteria akceptowane przez Klub Inwestorek Indywidualnych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.blackswanfund.pl w zakładce ‘Dla Pomysłodawczyń’.

Umów się z nami na spotkanie, pomożemy odnaleźć ścieżkę sukcesu dla twojego pomysłu. 

Napisz do Ingi Kasaki.kasak@blackswanfund.pl 

 

 

Spełniasz kryteria?

Napisz do Ingi Kasak.
 

Polityka inwestycyjna

Inwestujemy w projekty, które spełniają poniższe kryteria:

 1. pomysłodawczynią, udziałowcem oraz osobą zarządzającą/współzarządzającą jest kobieta. Chętnie spotkamy się z zespołami mieszanymi. Istotne jest dla nas, żeby udział w operacyjnym zarządzaniu należał do kobiety,
 2. liderka jest w pełni dedykowana rozwojowi przedsięwzięcia (full time job),
 3. model biznesowy jest skalowalny lub w inny sposób stwarza możliwość zwielokrotnienia wartości przedsięwzięcia i tym samym szansę na korzystny exit,
 4. projekt znajduje się w minimum takiej fazie planowania, w której zespół zna odpowiedzi na pytania dotyczące:
  • analizy konkurencji,
  • potencjału rynku w ujęciu ilościowym i/lub wartościowym,
  • trendów w danej branży w kraju i na świecie,
  • kosztów początkowych i stałych,
  • założeń sprzedaży i P&L w perspektywie min. 3 lat. Jeśli nie czujesz się przygotowana do odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do śledzenia kalendarza szkoleń SkillShare Center, gdzie znajduje się moduł „Szukam finansowania zewnętrznego”. Jego celem jest przygotowanie liderek do kontaktu z inwestorem.

Proces inwestycyjny

 1. Z głoś chęć udziału w spotkaniu z inwestorkami, pisząc na adres i.kasak@blackswanfund.pl. W mailu krótko opisz swój koncept biznesowy i status projektu.
 2. Jeśli projekt wzbudzi nasze zainteresowanie, zostaniesz zaproszona na spotkanie.
 3. Po spotkaniu zostaniesz poinformowana, czy jesteśmy zainteresowane zaprezentowaniem projektu na spotkaniu Klubu Black Swan Fund.
 4. Jeśli otrzymasz pozytywną odpowiedź, rozpocznie się etap przygotowań do pitching session. Będzie to około pięciu dwugodzinnych spotkań, podczas których wspólnie z mentorką będziesz pracowała nad modelem biznesowym oraz prezentacją inwestorską.
 5. Będziesz także zobowiązana do podpisania umowy, na mocy której przez trzy miesiące od dnia prezentacji dla inwestorek udzielisz pierwszeństwa inwestorkom Klubu Black Swan w rozmowach inwestycyjnych i nie zaprezentujesz projektu innym inwestorom. W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość zmiany tych zasad.
 6. W dniu spotkania Klubu Black Swan (raz na kwartał) będziesz mogła zaprezentować swój koncept podczas pitching session wg scenariusza:

▪     prezentacja - 15 minut

▪     pytania od inwestorek - 15 minut

▪     rozmowy indywidualne z zainteresowanymi inwestorkami podczas sesji networkingu

 1. Po sesji pitchingowej oraz networkingowej pozostajesz do dyspozycji inwestorek, które mogą zadawać ci dodatkowe pytania drogą mailową, prosić o udostępnienie szczegółowych danych, umawiać się na indywidualne spotkania.
 2. Black Swan towarzyszy ci w tych rozmowach i wspiera cię merytorycznie do momentu rozpoczęcia ewentualnych negocjacji. Otrzymasz także nasze wsparcie w postaci wyjaśnień czy rekomendacji dotyczących procesu negocjacji i finalizowania transakcji. Natomiast nie będziemy cię reprezentować w negocjacjach.

 

Założycielki Black Swan Fund

Kontakt

 

Inga Kasak – Managing Director Black Swan Fund

+48 601 213 951
 

Partnerzy Black Swan Fund

     bmw-logo-smallveuve clicquot logo        logo marafiki                                                 
 
 
 
 

Aktualności o Black Swan Fund

DSCF8760

Na świąteczną kolację Black Swan Fund w tym roku zaprosiłyśmy do kancelarii Wolf Theiss

  13 grudnia odbyła się doroczna uroczysta kolacja świąteczna Black Swan Fund w gronie Członkiń VIP Klubu. Było to ekskluzywny wieczór, podczas którego Kinga Nowakowska, Inga Kasak, Kasia Wierzbowska i Dorota Czekaj podsumowały liczne wydarzenia i osiągnięcia Klubu w mijającym roku. Kasia Wierzbowska pochwaliła […]

SPK88

Relacja z XI Konferencji SPK BE YOURSELF

Kolejną konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet zorganizowałyśmy pod hasłem „BE YOURSELF”.  Konferencja dotyczyła tematu autentyczności, kreatywności, spójności. Była także mowa o kreowaniu marki osobistej i jak zwykle wątki startupowe i wizja zmieniającego się świata. Konferencja odbyła się 22 listopada w Centrum Konferencyjnym Muranów w Muzeum Historii Żydów Polskich […]

banner XI konferencja 3

Do XI Konferencji SPK „Be Yourself” zostało jedynie 14 dni! Zapraszamy 22 listopada do Centrum Konferencyjnego Muranów w Muzeum Polin.

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ   Czy pamiętasz jeszcze dyskietkę? Albo czas, w którym, żeby odebrać telefon musiałaś być w domu? Pierwszy raz w historii świat zmienia się tak szybko, że trudno nam za nim nadążyć. Nowe technologie wyprzedzają trendy, które […]

Zobacz wszystkie