Członkinie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet nagrodzone podczas gali „Bizneswoman Roku 2016”

Posted on Posted in Black Swan Fund

pelvifly5   

 

Cieszę się, że docenia się projekty innowacyjne, takie, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji tysięcy kobiet na świecie – powiedziała Katarzyna Wierzbowska, prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, jedna z inicjatorek Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund. Tymi słowami skomentowała nagrody, które na gali „Bizneswoman Roku 2016” otrzymały kobiety, które podczas realizacji swoich projektów skorzystały ze wsparcia Fundacji i Klubu.

 

Podczas uroczystości, która odbyła się 9 marca br. w Warszawie, wręczono wyróżnienia w dziewięciu kategoriach. W trzech triumfowały autorki projektów, które były prezentowane podczas sesji pitchingowych, organizowanych przez Black Swan Fund. W ramach konkursu zostały nagrodzone:

 

  • Urszula Herman, założycielka start-upu Pelvifly – w kategorii Start-up Roku,
  • Natalia Świrska, start-up ADA – w kategorii Pomysł na Start,

 

  • Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny, założycielki firmy Nestmedic – w kategorii Kobieta w Nowych Technologiach.

Jesteśmy bardzo dumne z tych dziewczyn. Sukces, który osiągnęły jest nieprawdopodobny. Tym bardziej, że kierunki, w których zdecydowały się rozwijać nadal zdominowane są przez mężczyzn – stwierdziła Dorota Czekaj, współzałożycielka i wiceprezeska Fundacji. Laureatki konkursu postawiły na technologię i innowacyjność.

 

pelvifly1

 

 

Urszula Herman jest twórczynią produktu i aplikacji Pelvifly, które pozwalają na rehabilitację oraz trening dna miednicy u kobiet. Urządzenie pomogło już tysiącom polskich kobiet, a problem nietrzymania moczu przestał być tematem tabu.

 

 

 

 

womanroku1

 

 

Pod kierunkiem Natalii Świrskiej stworzono personalnego asystenta do najmu napędzanego sztuczną inteligencją. Ada rozwiązanie, dzięki któremu znalezienie idealnego najemcy jest dużo prostsze.

 

 

 

 

 

 

womanroku2

 

Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny wprowadziły zaś na polski rynek Pregnabit, czyli pierwsze na świecie kompleksowe rozwiązanie telemedyczne do badania i kontroli dobrostanu płodu – badania KTG.

 

 

 

 

 

 

Podczas sesji pitchingowych, które są organizowane przez Black Swan Fund, kobiety prezentowały swoje startupy. – Mnóstwo cennych rad, bardzo przydatnych uwag, motywacja do dalszego działania i wsparcie – tak spotkania pitchingowe Black Swan Fundwspomina Natalia Świrska. – Gdy spotykasz ludzi, którym zależy na twoim rozwoju, co najmniej tak bardzo jak tobie – dostajesz skrzydeł, rośnie twoja motywacja. Poza tym nie ma nic bardziej dopingującego od dobrej, konstruktywnej krytyki. Dzięki temu można iść we właściwym kierunku, rozwijać się – wtóruje jej Urszula Herman.

Klub Inwestorek Indywidualnych Black Swan Fund działa zgodnie z koncepcją „kobiety wspierają kobiety”. Skupia Anielice Biznesu, czyli kobiety zainteresowane inwestowaniem, a przez to pomaganiem tym kobietom, które potrzebują kapitału na rozwój swoich startupów. Anielice biznesu służą nie tylko swoimi pieniędzmi, ale też wiedzą i doświadczeniem, które zdobyły zakładając swoje firmy. W zamian oczekują udziału w przedsięwzięciu.

Cały program oparty jest na trzech filarach: szkoleniach z zakresu m.in. modelowania biznesowego, finansów i marketingu, mentoringu biznesowym, a także networkingu, który stymuluje współpracę biznesową. Bardzo ważne jest też to, że Black Swan Fund opiekuje się projektem, do momentu finalizacji transakcji.

Więcej informacji o Black Swan Fund, w tym o wtorkowych spotkaniach otwartych znajduje się na stronie internetowej: http://www.siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/black-swan-fund/

 

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Pelc-Sławińska

Garden Of Words

Mail: a.pelc@gardenofwords.pl

Tel: 505 758 609

pelviflay3

pelvifly4

womanroku3

pelvifly6