Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet objęła patronatem HackYeah: rekordowy hackathon w Europie

Posted on Posted in Bez kategorii

logo hack yeahHackYeah: rekordowy hackathon w Europie

W Krakowie odbędzie się festiwal programowania na 2 tys. osób

Dwa tysiące programistów i specjalistów IT z całej Europy spotka się 27-29 października w krakowskiej Tauron Arenie na największym hackathonie w Europie. Podczas 48 godzin nieprzerwanych zmagań poszukają rozwiązań dla czołowych firm technologicznych i powalczą o nagrody pieniężne. Trwają zapisy na imprezę.

 

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet dołączyła do grona patronów wydarzenia. Zachęcamy do zapisów z kodem zniżkowym „kobietyhack”.

 

HackYeah rozpocznie się w piątek 27 października 2017 i potrwa aż 48 godzin. Przez ten czas uczestnicy hackathonu będą pracować w zespołach nad rozwiązaniem określonych na początku problemów. Na stronie www.hackyeah.pl trwają już zapisy na imprezę.

 

hack yeahAreną zmagań stanie się, mogąca pomieścić ok. 15 tys. widzów, Tauron Arena w Krakowie. Organizatorzy zamierzają pobić rekord Europy pod względem liczby uczestników stacjonarnego hackathonu.
Dwa tysiące uczestników na HackYeah to nie tylko realna liczba, ale minimum, jakie sobie stawiamy. Będzie nas więcej. W Europie Środkowo-Wschodniej są najlepsi specjaliści IT na całym świecie. Zasługują na taką imprezę – mówi Maciej Ryś, pomysłodawca HackYeah. Zorganizował już popularne hackathony, m.in. Smogathon, w którym wzięły udział zespoły z 3 kontynentów, oraz niedawny KrakHack – imprezę miejską, na którą z samego Krakowa zgłosiło się aż 200 osób. Obok Macieja Rysia, współorganizatorem HackYeah jest agencja PROIDEA, odpowiedzialna za największe imprezy dla developerów, jak Festiwal 4Developers.

Dla kogo?

HackYeah jest miejscem dla ludzi z branży IT, którzy kochają adrenalinę. – W ciągu 48 godzin zamierzamy przetestować limity możliwości ludzi, którzy mają odwagę tworzyć ekstrawaganckie rzeczy. Co przychodzi do głowy, gdy myślimy o ekstremalnym życiu? – pyta Sylwia Wojtas, organizatorka wydarzenia z agencji PROIDEA. – Wędrówki, skoki, przejażdżki, latanie, nurkowanie? Wspólnie z programistami nadamy słowu „ekstremalny” zupełine nowy wymiar – zapowiada.

 

Podczas HackYeah uczestnicy będą podzieleni na specjalizacje. Spróbują rozwiązać kilkanaście zadań przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia przez jego partnerów – czołowych firm. Zadania będą dotyczyły najnowszych trendów technologicznych: VR, AR, AI, IoT, Data Mining, Security, Gamedev, Fintech, Productdev, Mobile, Cloudcomputing, Automotive oraz wymagały znajomości języków programowania takich jak Java, C/C++,C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5, SQL. Za rozwiązanie zadań uczestnicy mogą otrzymać wartościowe nagrody pieniężne oraz propozycje pracy.

Czym jest hackathon

Hackathon to wydarzenie kierowane do programistów, kierowników projektów i innych osób zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania. W określonym czasie (zazwyczaj 24, 36 lub 48 godzin) mają rozwiązać konkretny problem. Pracują w małych zespołach.

Odpowiedź na potrzeby rynku IT

Zapotrzebowanie na programistów na rynku polskim szacuje się na 50 000 osób (Raport Sedlak & Sedlak z 2016 roku). – Uczestnicy hackathonów coraz częściej nie tylko wygrywają nagrody i spędzają niezapomniany czas, ale zdobywają też atrakcyjne propozycje pracy. HackYeah stwarza przestrzeń, w której pracodawcy i potencjalni pracownicy mogą poznać się osobiście. Firmy przyjrzą się, jak pod presją czasu specjaliści IT podchodzą do konkretnych problemów i jak rozwiązują zadania – mówi Sylwia Wojtas z agencji PROIDEA.

 

W trakcie trwania hackathonu organizatorzy przewidzieli atrakcje, które pozwolą na chwilowe odprężenie. Uczestnikom zapewniają posiłki, masaże i dostęp do strefy relaksu. Zapisy na www.hackyeah.pl, wejściówka dla uczestników kosztuje 49 zł. Więcej informacji na Facebooku oraz Twitterze wydarzenia.

 

Materiały dla mediów (m.in. wysokiej jakości zdjęcia): https://drive.google.com/open?id=0B80y21oOaZ7GcHRCR0hCZ1pQWjg

 

Kontakt dla mediów:                      

Michał Rakowski                   Sylwia Wojtas

michal@profeina.pl                sylwia.wojtas@proidea.org.pl

+48 660 828 417                    + 48 605 177 881

banner