Konkurs Innowator Mazowsza 2017 rozstrzygnięty

Posted on Posted in Bez kategorii

_2SR5066

Nowoczesne metody leczenia nowotworów, badania nad technologiami opartymi na OZE czy monitoring upraw rolnych dzięki specjalnej aplikacji internetowej – to tylko wybrane projekty, które zwróciły uwagę kapituły tegorocznej edycji konkursu Innowator Mazowsza. Nagrody wręczył zwycięzcom wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Od pierwszej edycji konkurs Innowator Mazowsza cieszy się niesłabnącą popularnością, a w tym roku Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet miała przyjemność być partnerem konkursu. W tym roku wpłynęło 30 zgłoszeń, z czego 11 w kategorii Młoda Innowacyjna Firma i 19 w kategorii – Innowacyjny Młody Naukowiec. Spośród nich wybrano w sumie sześciu laureatów i przyznano pięć wyróżnień.

 

PODSUMOWANIE KONKURSU INNOWATOR MAZOWSZA

 

II nagrodę w kategorii Młoda Innowacyjna Firma otrzymała firma Pelvily, serdecznie gratulujemy.

 

_2SR4853

 

_2SR4837

kreatyw-media_139

***

Konkurs „Innowator Mazowsza” organizowany jest przez samorząd województwa od 2008 r. Jego założeniem jest promocja nowatorskich, powstających na Mazowszu, rozwiązań wykorzystywanych zarówno w biznesie, jak i nauce. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie. Pierwsza z nich, czyli Młoda Innowacyjna Firma skierowana jest do przedstawicieli sektora małych i średnich przedsiębiorstw, działających na terenie Mazowsza nie dłużej niż 10 lat. Firmy te muszą wykazać się udokumentowanym, wprowadzonym w ciągu ostatnich 5 lat, innowacyjnym produktem, usługą lub technologią, wdrożoną w codziennej praktyce biznesowej. Z kolei druga – Innowacyjny Młody Naukowiec – skierowana jest do młodych naukowców (poniżej 35. roku życia), którzy w ciągu ostatnich 3 lat przygotowywali lub obronili pracę doktorską na jednej z mazowieckich uczelni. Ważne, aby praca zawierała innowacyjne rozwiązania nadające się do zastosowania w praktyce.