Małgorzata Undziłło-Haverberg

Posted on Posted in Bez kategorii

Kluczowe obszary kompetencji: badania rynkowe, strategie rynkowe, komunikacja marketingowa , customer experience, zarządzanie i rozwój produktu, rozwój i wdrażanie strategii komunikacji, definiowanie i segmentowanie klientów, budowa organizacji sprzedażowej, tworzenie stanowisk, zarządzenie sprzedażą rozproszoną, budowa i zarządzanie zespołem, rekrutacja pracowników
Z wykształcenia inżynier telekomunikacji, absolwentka Politechniki Gdańskiej, również studiów podyplomowych zarządzania na Politechnice Gdańskiej, IMD Business School oraz ICAN Institute. Dość szybko skierowała swoją karierę zawodową na tory biznesu: sprzedaży i marketingu. Wprowadziła Flügger A/S, duńskiego producenta farb budowlanych i materiałów uzupełniających, na rynek polski. Pełni funkcję prezesa Zarządu Flügger Sp. z o.o. oraz country manager, zarządza sprzedażą w Polsce, poprzez sieć własnych sklepów oraz liczny zespół doradców techniczno-handlowych. Jest również członkiem zespołu Senior Management w koncernie Flügger A/S.

W 1992 roku współpracowała jako konsultant w firmie duńskiej, zajmującej się doradztwem rynkowym.
Po wejściu, Flügger, na rynek Polski, od samego początku budowała rynek odbiorców, jak i organizację sprzedaży. Tworzyła komunikację marketingową, dostosowaną do aktualnych potrzeb klientów.
Od 2002 r. rozpoczęła budowę i rozwój własnej sieci sprzedaży, w tym szkolenia pracowników. Flügger w Polsce, jest pierwszym otwartym poza Skandynawią.

Obecnie, firma w Polsce, szczyci się najwyższą, dwucyfrową, dynamiką wzrostu w grupie Flügger, przy jednocześnie zyskowności każdej jednostki biznesowej, tj. każdego sklepu. Flügger w Polsce, w oparciu o organiczny wzrost, zbudował również pozytywną świadomość wśród rosnącej grupy docelowej klientów. Flügger w Polsce,  zwraca uwagę innowacyjnością, podejściem do sposobu rozwijania rynku,  produktów, traktowania klientów i budowania partnerstwa.

Ma dorosłe dzieci: syna, IT developera, pracującego obecnie w Szwajcarii oraz córki, customer experience manager, pracującej w Danii. Uwielbia wszelkie podróże, w których odnajduje nowe, nieodkryte obszary. Jest również pasjonatką dobrego designu oraz malarstwa artystycznego.