Objęliśmy patronatem

logo fundacji partronat_logowww

 

 

 

rockit digital summitRockit Digital Summit

Centrum Nauki Kopernik, Warszawa

16-17 lutego 2017

www.rockit.digital

 

#RockitWAW to dwudniowa konferencja networkingowa dla profesjonalistów od digital communication z różnych środowisk – mediów, marketingu, biznesu i sektora rządowego w Europie i Azji Centralnej. RockitWAW przeniesie Cię do świata mówców i inspirujących dyskusji o cyfrowej komunikacji, trendach w digitalu czy rozwoju w mediach.

W zeszłym roku w konferencji w Chisinau, stolicy Mołdawi, wzięło udział 600 uczestników z 24 krajów, tworząc największą konferencję w kraju. W tym roku, społeczność digital communication spotka się 16 lutego w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.

Przykładowe tematy:

Dziennikarstwo się zmienia. Pogódź się z tym!

  • Big Data w mapach, które zmieniają postrzeganie ludzi
  • Lokalna demokracja w zmieniającym się technicznym świecie
  • Co badania Google mówią o świecie? Trendy Google jako narzędzia do wspierania historii mediów
  • Wyobrażanie sobie wątpliwości w danych: kluczowe strategie
  • Dlaczego digital communication do seniorów jest słaba?

Wśród prelegentów liderzy branży z Europy i USA:

  • Iain Collins (GLITCH.DIGITAL, The United Kingdom) będzie mówił o “Zapomnij o swojej kamerze. Weź telefon”
  • Adam Harrell (Nebo Agency,  USA) o “Przeprojektywaniu Digital Media do walki z nieprawdziwymi wiadomościami”
  • Matt Ipcar (Blue State Digital, USA)  będzie mówił “Design Can’t Do it All”
  • Olga Yurkova (StopFake, Ukraine) mówiła o “Weryfikacja wiadomości & ustalanie faktów”

Bilety pokrywają koszt wejścia, lunch i wydarzenia networkingowe na dwa dni wydarzenia.

 

 **** 

 

 women startup competition

 

Ogólnopolskie eliminacje Women Startup Competition

 

Black Swan Fund oraz SPK objęły patronat nad Women Startup Competition

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskich eliminacjach do finału Women Startup Competition w Londynie. WSC to konkurs skierowany do kobiet, które posiadają min. 50% udziałów w spółce. W eliminacjach weźmie udział 10 wyselekcjonowanych projektów, a zwyciężczynie pojadą na 5-dniowe szkolenie i finały w Londynie.

Zapraszamy również do udziału w charakterze publiczności.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/617466891773152/

 

women startup competition-grupa

 

 ****

 

meetnight

Meetnight 11.02.2017 Poznań, marzec Wrocław, kwiecień Gdańsk

 

Zapraszamy na kolejną edycję Meetnight. Jest to nocna konferencja IT połączona z giełdą pracy, podczas której będziecie mogły spotkać przedstawicieli poznańskich firm oraz poznać specjalistów zajmujących się najnowszymi technologiami.

Udział jest bezpłatny, każdy uczestnik otrzyma atrakcyjny pakiet startowy. Rejestracja zajmuje tylko chwilę: www.meetnight.pl/poznan-register.

 

****

 

bizneswoman roku

Black Swan Fund patronem VIII edycji konkursu Bizneswoman Roku

 

Właśnie rozpoczęło się głosowanie online na Bizneswoman Publiczności 2016. Tak jak w ubiegłorocznych edycjach to właśnie Ty możesz zadecydować o tym, która z finalistek otrzyma nagrodę internautów. Poznaj elitarne grono finalistek i wybierz tę, której sukces w biznesie zrobił na Tobie największe wrażenie.

Głosowanie online potrwa do 4 marca 2017. O tym, kto zdobędzie tytuł Bizneswoman Roku 2016 dowiemy się podczas gali finałowej 9 marca 2017.

Wśród nominowanych do nagrody publiczności znalazły się mentorki SPK i inwestorki z BSF, startuperki biorące udział w sesjach pitchingowych oraz goście naszych śniadań.

Głosowanie: http://sukcespisanyszminka.pl/glosowanie/

W Jury konkursu zasiada Kinga Nowakowska, prezeska Black Swan Fund oraz mentorki SPK: Bianka Siwińska i Katarzyna Pawlikowska.

 

****

 

BANER_SIEĆ_PRZEDSIĘBIORCZYCH_KOBIET_1920_X_1275

Serdecznie zapraszamy na 7. Forum Rozwoju Mazowsza. Na uczestników wydarzenia czekają dwa dni pełne inspiracji i wymiany doświadczeń w trzech obszarach – Smart City, Smart Business i Smart People. Oprócz debat odbędą się warsztaty i sesje networkingowe inspirujące do poszukiwania nowych rozwiązań i nawiązywania współpracy na rzecz realizacji wspólnych inicjatyw.

Szukajcie nas w strefie Smart Business! Natomiast w strefie wizerunku Smart People spotkacie stylistki i wizażystki, które z nami współpracują.

Zapisy: http://forumrozwojumazowsza.pl/rejestracja/

 

****

 

startupgo

W dniach 25-27.11.2016 w Poznaniu odbędzie fantastyczne wydarzenie związane ze smart city – Startup Go. 48-godzinna impreza, w czasie której zespoły pracują nad stworzeniem i przygotowaniem do wdrożenia własnego biznesu.

W tym czasie będą je wspierali profesjonalni mentorzy, a finalnie dwa zwycięskie zespoły zostaną nagrodzone i skierowane do programu akceleracyjnego. Jeżeli masz pomysł na kreatywne rozwiązania dla miasta czy lokalnej społeczności, obojętnie, czy będzie internetowy, czy też nie – to wydarzenie dla Ciebie. Znajdziesz tu członków zespołu, z którymi wspólnie wcielicie go w życie i stworzycie pierwszą wersję własnego startupu – usługi, narzędzia czy serwisu.

Wydarzenie płatne – bilety dostępne tutaj. Więcej info znajduje się fanpage’u ESEDI oraz na stronie wydarzenia.

 

****

 

top_listopad2016_pl

Już 1 grudnia br. w Warszawie odbędzie się druga edycja MEDmeetsTECH, jednodniowej konferencji łączącej środowisko medyczne i technologiczne. Konferencja będzie szansą do zapoznania się z najbardziej wydajnymi rozwiązaniami stosowanymi w Europie i na całym świecie. W gronie prelegentów znalazł się m.in. Genta Kondo – twórca http://exiii.jp. MEDmeetsTECH to okazja do zapoznania się z nowymi możliwościami jakie daje rozwój branży medyczno-technologicznej, sposoby pozyskania środków finansowych, nowych partnerów biznesowych oraz projekty warte inwestycji. Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie: http://medmeetstech.com

 

****

 

Jedna praca, jeden etat przez całe zawodowe życie to już przeszłość. Zmienisz zawód kilka, a nawet kilkanaście razy. Nie tylko zawód – także wykształcenie i środowisko. Boisz się tych zmian? To normalne. Każdy się boi. Zmiana wymaga wysiłku, a nasz mózg woli sprawdzone rozwiązania.

„Skazani na sukces” to książka, która pomoże Ci odnaleźć się na dynamicznym rynku zatrudnienia: zbudować swoją markę i elastycznie reagować na zmieniającą się rzeczywistość. Bo największą szansę na sukces mają ci, którzy najlepiej potrafią się dostosować.

Myślenie można trenować, jak każdą dyscyplinę sportu. Pod tym względem nasz mózg zachowuje się jak każdy inny mięsień – pisze Iwona Radziszewska. „Skazani na sukces” to książka, która zawiera praktyczne porady, jak zamienić porażkę w sukces, poradzić sobie z utratą pracy, znaleźć wymarzone zajęcie i sprawić, że nasze życie zacznie podążać w wyznaczonym przez nas kierunku.

Radziszewska, trenerka, dziennikarka i socjolożka pokazuje, że każdy może zmienić swój mózg. Wystarczy tylko rozpocząć trening. Z tą książką będzie to łatwe, jak nigdy dotąd.

Iwona Radziszewska jest trenerką, socjolożką, dziennikarką i aktorką. Skończyła Szkołę Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN oraz Akademię Teatralną w Warszawie. W szkoleniach wykorzystuje metodę EEG biofeedbacku, którego jest certyfikowaną trenerką.

Prowadziła Wiadomości TVP i Fakty TVN, współpracowała z CNN World Report, była dziennikarką Gazety Wyborczej i Polityki. Stworzyła i szefowała TVN Style. Jako doradca ministra, dyrektor departamentu informacji i rzecznik pracowała w Ministerstwie Kultury. Uczestniczyła w pracach Zespołu Strategicznych Doradców Premiera. W TVP stworzyła cykl programów „Skazani na sukces”, poświęconych rynkowi pracy i szkoleń. Była prelegentką polskiej edycji TEDx dotyczącej komunikacji.

Jako manager przeszła wszystkie szczeble zarządzania: od project managera do dyrektora departamentu w prywatnych korporacjach i administracji państwowej.

 

 

****

 

niezniszczalneSieć Przedsiębiorczych Kobiet objęła patronatem książkę Katarzyny Ratajczyk „Niezniszczalne”, wydanej przez wydawnictwo Poradnia K.

Książka składa się z niepowtarzalnych wywiadów z 9 mentorkami Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, m.in. z Kingą Nowakowską, Grażyna Jagodzińską, Agnieszką Oleszczuk-Widawską, Basią Chwesiuk, Martą Ziębą-Szklarską, Aleksandrą Jarośkiewicz, Katią Roman-Trzaską, Anną Zarudzką i Izabelą Makosz.

 

Zachęcamy do polubienia Niezniszczalnych na Facebooku: https://www.facebook.com/niezniszczalne/?fref=ts

 

 

****

 

Baner_Liderki_480x275

 

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet objęła patronatem publikację „Liderki Biznesu – jak zwyciężać i zmieniać świat”, wydaną przez Wydawnictwo PWN.

Książka składa się z 13 historii napisanych na podstawie wywiadów z bohaterkami. Alicja Kornasiewicz, Sonia Draga, Solange Olszewska, Magdalena Nawłoka, Beata Osiecka, Jolanta Zwolińska, Joanna Klimas, Aneta Podyma, Iwona Kossmann, Agnieszka Anielska, Krystyna Boczkowska, Beata Stelmach i Danuta Dąbrowska dzielą się swoimi doświadczeniami, radościami i porażkami. Więcej informacji: http://ksiegarnia.pwn.pl/Liderki-biznesu-Jak-zwyciezac-i-zmieniac-swiat,157876574,p.html Zachęcamy do lektury!

 

****

 

Logo-Bucom-2015

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet objęła patronat nad III edycją Forum Komunikacji w Biznesie – BuCom 2015: http://www.bucom.pl/program.

W ciągu jednego dnia, 15 kwietnia w Warszawie, zaproszeni praktycy biznesu, czołowi polscy przedsiębiorcy oraz uznani trenerzy biznesu i doradcy podzielą się swoimi doświadczeniami oraz praktycznymi wskazówkami. To jedyne takie wydarzenie w ciągu roku, którego liczba uczestników jest ograniczona, co daje wspaniałe możliwości wymiany doświadczeń i nawiązania relacji biznesowych.

III edycja Business Communication Forum to dyskusje, wystąpienia i rozmowy. To pierwsze i jedyne jak do tej pory w Polsce spotkanie dedykowane trzem najbardziej istotnym elementom wpływającym na kondycję finansową firmy. To 3 bloki tematyczne i zagadnienia: komunikacja zewnętrzna i wewnętrzna, rozwój biznesu i obsługa klienta.

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione wstępne wyniki badania „Rola i znaczenie komunikacji w biznesie”, które zobrazuje jak prowadzić biznes i na co zwrócić uwagę, aby osiągnąć przewagę konkurencyjną. Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu: http://bucomnew.questionpro.com

Specjalnie dla Sieci Przedsiębiorczych Kobiet na hasło SIEĆ bilet w cenie 475 PLN zamiast 950 PLN.

 

****

 

Inspired by ASITIAKolejnym wydarzeniem, nad którym objęliśmy patronat, jest inicjatywa wspierająca kobiety w biznesie „Open your mind to Astia #2″

Fundacja Change Leaders już po raz drugi szerzy ideę wspierania kobiet w zakładaniu i prowadzeniu biznesu – z tej okazji już 18 kwietnia 2015r. w Krakowie odbędzie się nie-konferencja Open Your Mind to Astia #2!

Celem przedsięwzięcia jest promowanie idei realizowanej przez ogólnoświatową organizację Astia, która polega na skutecznym wspieraniu kobiet w zakładaniu i prowadzeniu globalnych firm.

Nas również nie zabraknie na tym wydarzeniu – Katarzyna Wierzbowska, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet i inicjatorka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, opowie dlaczego warto wspierać kobiety w zakładaniu start-upów i jak to robić.

Zachęcamy do uczestnictwa przedsiębiorcze kobiety oraz wszystkich którym bliska jest idea aktywizacji kobiet, w tym praktyków biznesu i inwestorów.

Spotkanie będzie prowadzone według innowacyjnej metody wydarzenia akceleracyjnego obejmującego: praktyczne warsztaty, inspirujące prelekcje oraz możliwość zainicjowania własnego panelu dyskusyjnego.

Zapraszamy do zapisów na wydarzenie na stronie www.inspiredbyastia.pl

 

****

 

LOGO_Lean_in_STEM_zieloneSieć Przedsiębiorczych Kobiet jest partnerem merytorycznym programu mentoringowego Lean in STEM.

Program Lean in STEM (Science, Technology, Engineering & Math) to wiązka rozwiązań networkingowych, inspiracyjnych i mentoringowych wspierających rozwój karier kobiecych w branży technologicznej i w nauce.

Realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z Ambasadą USA, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji i Partnerami Technologicznymi.

 

Do Program Mentoringu Kobiecego „Lean in STEM” zaproszonych zostało 13 znakomitych kobiet, zajmujących się branżą technologiczną.

Program umożliwia osobiste spotkanie się z mentorką i konsultowanie swojej przyszłej kariery, wymianę doświadczeń i wspólnego poszukiwania dróg w zakresie rozwoju osobistego potencjału.

Program przeznaczony jest dla studentek i absolwentek wydziałów technicznych i ścisłych oraz dla doktorantek z politechnik. Jest on częścią projektu „Lean in STEM”, którego celem jest wspieranie budowania karier kobiecych w obszarze STEM – Science, Technology, Engineering, Mathematics.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dziewczyny na politechniki!” prowadzonej przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Więcej informacji na stronie:  http://www.leaninstem.pl/program-mentoringowy

 

****

 

BITSPIRATIONFundacja Przedsiębiorczości Kobiet została partnerem Bitspiration Festival – międzynarodowego festiwalu Internetu, technologii i nauki, który odbędzie się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki w dniach 22-23 czerwca 2015.

 

Bitspiration to konferencja o tym, jak Internet zmienia rzeczywistość wokół nas – biznes, marketing, muzykę oraz technologię.

 

Bitspiration to wydarzenie kierowane nie tylko dla geeków i osób, które C++ i Ruby on Rails znają lepiej niż język ojczysty. Bitspiration to miejsce spotkania osób, które podążając swoją ścieżką biznesową zrozumiały, że naturalnym następstwem ich rozwoju jest wykorzystanie potencjału nowych technologii. To właśnie dla takich osób przecieramy szlaki, torujemy drogi, szukamy nowych ścieżek i wskazujemy drogę na skróty. To właśnie u nas eksperci pomagają uczestnikom wkroczyć na drogę wiodącą do sukcesywnego  wykorzystania nowych technologii w ich biznesie. Nie ma znaczenia, czy jesteś  startupowcem, inwestorem, software’owcem, malarzem, kucharzem czy  ekspertem  internetowym – gwarantujemy, że nie opuścisz Bitspiration bez nowego spojrzenia na to,  co do tej pory robiłeś.
Zapraszamy startupowców, przedsiębiorców, aniołów biznesu, programistów, inwestorów i specjalistów internetowych. Zapraszamy ludzi z pasją i pomysłem. U nas znajdziecie to, czego do tej pory Wam brakowało.

Polecamy udział w tym wartościowym wydarzeniu! Z nami zarejestrujesz się z 20% rabatem! Przy rejestracji wpisz kod rabatowy: „fundacjakobiet_20″

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: www.festival.bitspiration.com

 

****

 

girls-code-funNasza Fundacja z przyjemnością objęła patronatem działania fundacji Girls Code Fun.

Coraz więcej rodziców odkrywa jak ważne jest uczenie ich dzieci kodowania. Dołączcie do pionierów ruchu, który jest już silny i rozwinięty w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i wielu europejskich krajach!

 

Fundacja Girls Code Fun, http://girlscodefun.pl, uczy dziewczynki w wieku szkolnym (8-12 lat) języka przyszłości – programowania komputerowego. Jej celem jest przekazywanie dziewczynkom umiejętności informatycznych i budzenie w nich pasji do nauk ścisłych. Już prawie 50 dziewczynek wzięło udział w pierwszej edycji naszych zajęć.

GCF zaprasza dziewczynki w wieku 8-12 lat na intensywne letnie mini-kursy (Mini Boot Camps) w lipcu i sierpniu!

 

****

 

 

Nasza Fundacja objęła patronatem wydarzenia:

PS-fanpagerybnik

 

 

Power Show Olgi Kozierowskiej po raz pierwszy w Rybniku!

Możesz więcej niż myślisz, że możesz – pod takim tytułem, od września, rusza pierwszy w Polsce cykl POWER SHOW, dedykowany kobietom. Obejrzy go prawie 3000 kobiet w całej Polsce. W Rybniku w Cinema City Olga Kozierowska w nowej odsłonie zagości 23 października! Będzie to pierwsze tego rodzaju wydarzenie dla kobiet w regionie!

Power Show, to nowa, autorska formuła. Połączenie monodramu, z motywującą mową i inspiracją muzyczną. Za słowo odpowiedzialna jest Olga Kozierowska, twórczyni organizacji Sukces Pisany Szminką, która od 2008 roku wspiera i promuje kobiety w biznesie. Za muzykę odpowiada Gabi Drzewiecka, pasjonatka dźwięku, znana i lubiana dziennikarka muzyczna. Obie panie związane są z rozgłośnią radiową ZET CHILLI.

Podczas każdego z Power Show, uczestniczki m.in dowiedzą się jak działać mimo lęku, okiełznać powstrzymywacze, wymyślać się na nowo, trwale się motywować i w efekcie odnaleźć swoje miejsce na ziemi, takie, które jest miejscem szczęśliwym. Nie zabraknie humoru, wzruszenia i zastrzyku energii.

Od września do grudnia, wydarzenia odbędą się w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Rybniku, Toruniu, Bydgoszczy i Poznaniu. Od nowego roku Olga Kozierowska i Gabi Drzewicka odwiedzą kolejne miasta, m.in. Wrocław, Łodź, Kraków, Lublin czy Szczecin.

Bilety można zakupić tylko na www.groupon.pl/powershow.

wiecej: www.sukcespisanyszminka.pl/powershow

 

****

 

Z radością prezentujemy i zapraszamy na konferencję „Dni Siły”, nad którą nasza Fundacja sprawuje patronat.
Dni-Siły

W czasie tych dwóch dni pełnych inspirujących wystąpień mentorów, trenerów i praktyków, poznacie praktyczne wskazówki skutecznego działania, by osiągać sukcesy zarówno w firmie, jak i w życiu osobistym.
Pierwszy dzień konferencji to prezentacje na temat wzrostu skuteczności działań w firmie oraz narzędzi wspierających rozwój biznesu.
Drugi dzień wypełnią wystąpienia wspierające osobistą skuteczność, rozwój i samodoskonalenie.

 

Wydarzenie organizuje Pani Iwona Majweska-Opiełka, prekursorka i jedna z najciekawszych postaci ruchu rozwoju potencjału człowieka w Polsce, wyróżniona tytułem Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet.

 

Koszt udziału w wydarzeniu to 500zł (2 dni, cena z VAT) lub 300zł (wybrany dzień, cena z VAT). http://asdimo.pl/iv-dni-sily-w-warszawie,242,s.html