Prelegenci XII Konferencji SPK Smarter Together

Jagoda Gandziarowska – Ziołecka

Współtwórczyni i członkini zarządu Pracowni Gier Szkoleniowych, socjolożka, przedsiębiorczyni. Po godzinach jedna z fundatorek Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, która zajmuje się wzmacnianiem poczucia wartości dziewczynek i kreowaniem środowiska wolnego od stereotypów wydając m.in. magazyn „Kosmos dla dziewczynek”. Od 2004 roku Jagoda zajmuje się tworzeniem programów szkoleniowych dla biznesu opartych na grach i symulacjach (www.pracowniagier.com.), także w ramach pierwszego w Polsce kursu przywództwa dla liderów i ich zespołów http://www.gamechangersacademy.eu. Pracuje z menadżerami i zespołami w organizacjach, które chcą podnieść jakość i efektywność współdziałania, szczególnie w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. W swojej pracy wykorzystuje metodologię Gallup Strengthsfinder. W latach 2010-2014 była członkinią zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Gier i Symulacji ISAGA. Wie, że pasja nie ma płci, a świat do bycia dobrym miejscem do życia, potrzebuje dwóch pierwiastków w równowadze: męskiego i kobiecego – tak jak ptak potrzebuje do latania dwóch, w pełni rozpostartych skrzydeł.


Anna Jakubowski

Ania Jakubowski ma duże, wieloletnie doświadczenie w organizacji i zarządzaniu biznesem. Ania wierzy, że toCO osiągniesz jest ważne, jednak sposób, W JAKI to zrobisz, jest daleko ważniejszy. Pracując na wysokich szczeblach pełniła i pełni na codzień funkcję lidera jako mówca, trener, doradca i mentor, prezentując przy tym świeżą perspektywę, mocno skłaniając do refleksji i inspirując w kierunku bardziej humanistycznego podejścia do przywództwa i bardziej zrównoważonego sposobu zarządzania wynikami i sukcesem w organizacji. www.aniajakubowski.com


Bożena Leśniewska

Lider i mentor. Posiada unikatową mieszankę umiejętności strategicznego myślenia, motywowania i rozwijania ludzi połączoną z pasją oraz autentycznym zaangażowaniem we wszystko, co robi. W profesjonalnym życiu od ponad 20 lat związana z zarządzaniem oraz rynkiem telekomunikacyjnym. Konsekwentnie przechodziła przez kolejne szczeble kariery, zaczynając od stanowiska przedstawiciela handlowego (DHL), przez kierownika i dyrektora regionalnego (Polkomtel), dyrektora departamentów w centralach firm (Polkomtel, PTK Centertel Sp. z o.o., Telekomunikacja Polska S.A.), dyrektora wykonawczego, po stanowisko Wiceprezesa Zarządu w Orange Polska. Sprawuje także funkcje członka Stowarzyszenia LiderShe oraz członka Rady Programowej Polish National Sales Awards, stowarzyszenia Professional Women Network i Rady Ekspertów THINKTANK. Finalistka międzynarodowego konkursu Women In Sales Awards 2014 w kategorii Best Woman Sales Director oraz VII edycji konkursu Bizneswoman Roku. W 2016 roku została uznana przez Instytut Innowacyjna Gospodarka za jedną z dziesięciu najbardziej wpływowych kobiet zarządzających polskim sektorem teleinformatycznym.


Daria Mejnartowicz

Daria Mejnartowicz jest absolwentką międzynarodowych programów mentoringowych dla kobiet liderek: 2012 Fortune/ US State Department Global Women’s Mentoring Partnership, 2014 – 2015 VVLEAD & UK Aid Fellowship, 2010 Vital Voices Chapter Poland. W 2018 roku znalazła się w finałowej 5-tce nominowanych do Nagrody im. Rodowicza „Anody” dla „Powstańców” czasu pokoju w kategorii Aktywność społeczna stanowiąca wzór dla młodego pokolenia. W czerwcu br. nominowana do nagrody 2018 Veritatis Splendor oraz 2018 CNN Heros. Zawodowo spełnia się w rolach kierowniczych w obszarach medycznych, sportu i rekreacji oraz osób niepełnosprawnych i seniorów. Od zawsze chciała pomagać innym i podróżować. Dziś spełnia swoje marzenia wspierając potrzebujących w Polsce oraz mieszkańców krajów rozwijających się na 4 kontynentach.


Kinga Nowakowska

Kinga Nowakowska od 2007 r. jest związana z Grupą Capital Park – firmą inwestycyjną działającą na rynku polskim nieruchomości, w której jest Członkiem Zarządu i pełni funkcję Dyrektor Operacyjnej. Jest zaangażowana w największe projekty prowadzone przez Grupę Capital Park. Od 2009 roku jest również Dyrektorem Generalnym spółki celowej ArtN Sp. z o.o., należącej do Grupy Capital Park, której celem jest realizacja prestiżowego projektu rewitalizacji w miejscu dawnej Fabryki Norblina w Warszawie. Wie jak dobierać i motywować ludzi, pobudzać do tworzenia rozwiązań kreatywnych, pionierskich, które dają wartość dodaną, a w efekcie przewagę konkurencyjną. Jest współzałożycielką i koordynatorką sieci Anielic Biznesu, Black Swan FUnd, inwestującą w start-up’y zarządzane przez kobiety. Sama inwestuje w startupy z różnych branź, najciekawsze jej inwestycje to BioBazar, fintech i InviPay.


Rafał Olejniczak

Jako konsultant i doradca dzieli się swoim 25-letnim doświadczeniem menedżerskim i biznesowym. Współtworzył Grupę Eurozet (Radio ZET, Antyradio, Radio ZET Chilli, Radio ZET Gold), gdzie przeszedł długą drogę od reportera do członka zarządu. W latach 1995-2009 był dziennikarzem, dyrektorem informacji, zastępcą redaktora naczelnego Radia ZET. W kolejnych latach był dyrektorem rozwoju Grupy Eurozet., redaktorem naczelnym Radia ZET i wszystkich marek radiowych oraz członkiem zarządu. Realizował własne projekty fotograficzne i artystyczne (m.in. dla National Geographic Polska) oraz pracował jako konsultant biznesowy. Jako szkoleniowiec uczy jak być inspirującym szefem, liderem, przywódcą, a także zarządzania z wykorzystaniem narzędzi coachingowych, skutecznej komunikacji, znaczenia relacji w biznesie, tajników dobrych prezentacji i sztuki występów publicznych. Swoje autorskie programy szkoleniowe tworzy na podstawie swoich własnych sukcesów i porażek.Jako coach i mentor wspiera ludzi, którzy chcą iść do przodu bez powtarzania starych błędów i zmienić na lepsze swoje życie zawodowe i prywatne.


Monika Osęka

Monika Osęka jest absolwentką Wydziału Zarządzania UW z tytułem magistra. W Polsce pracowała dla takich korporacji jak Hewlett-Packard, Ernst & Young. L’Oreal Polska. W wieku 27 lat (2007 rok) podjęła decyzje o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych z myślą pozostania tam na rok. Krótko po przeprowadzce podjęła się pracy jako stewardesa w jednych z amerykańskich linii lotniczych uznając, że poprzez podróże będzie mogła poznawać kraj i inne kontynenty. Niedługo po rozpoczęciu tej pracy zafascynowała Monikę praca pilota. Skupiła swoje starania na zdobyciu licencji i w przyszlosci latania za sterami samolow pasazerskich. W 2012 roku rozpoczęła naukę latania. W przeciągu następnych dwóch lat zdobyła szereg licencji łącznie z licencją instruktora lotniczego. Przez 2 lata pracowala jako instruktor, głównienie ze studentami z Arizona State University ucząc ich teorii i praktyki latania. Obecnie mieszka w Phoenix w Arizonie. Od dwóch lat pracuje dla linii lotniczych z bazą na piatym co do wielkości na świecie lotnisku w Los Agneles w Kalifornii. Pilotuje samoloty pasażerskie Embraer175 na terenie Ameryki Północnej.


Katarzyna Pawlikowska

Europejska pionierka w zakresie wprowadzania kobiecych kodów komunikacji oraz wykorzystywania potencjału płci w podnoszeniu efektywności zarządzania, marketingu i sprzedaży. Umiejętnie wykorzystuje unikalną ekspertyzę w dziedzinie zachowań konsumenckich i społecznych kobiet oraz kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie budowania i realizacji strategii marketingowych dla największych międzynarodowych firm i marek. Konsultant i członek zarządu merytorycznego światowego kongresu „Marketing to Women 2016” w Nowym Yorku i pionierka M2W w Polsce. Laureatka najważniejszych konkursów PR w Polsce i na świecie. Dwukrotna laureatka International Business Awards „Stevie” nazywanych Oskarami w świecie biznesu oraz licznych nagród międzynarodowych i lokalnych (Impact, Złote Spinacze itd.). W 2007 r. założyła Garden of Words pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych na świecie, agencję komunikacji marketingowej uwzględniającą kobiece kody komunikacji. Autorka wydanej w 2018 roku książki „YEStem kobietą!” odkrywającej w humorystyczny sposób naturę kobiet i mężczyzn. Od września 2018 r., w ramach porannego programu Dzień Dobry TVN, prezentować będzie cykl: „Kobiece DNA”.


Jacek Santorski

Jacek Santorski prowadzi firmę doradczą Values, jest twórcą Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz współzałożycielem Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorek wielu książek m.in. Determinacha. Z prądem i pod prąd, Ludzie przeciwko ludziom, Miłość i Praca, Enneagram oraz Dobre Życie. Jego podejście do przywództwa zakłada wiedzę, doświadczenie, szacunku do innych ludzi, autentyczność oraz wiele innych cech charakteru i umiejętności, które wpływają na jakość pracy firmy oraz na życie jej pracowników. Według niego nowatorskie zarządzanie powinno podążać w stronę coraz bardziej partnerskiego i otwartego, biorąc pod uwagę „realizm psychologiczny” i rachunek ekonomiczny firmy. Swoją wiedzą dzieli się w trakcie szkoleń i wykładów, na których uczy, jak być efektywnym menedżerem i liderem budzącym naturalny autorytet.


Barbara Sołtysińska

Barbara Sołtysińska to współzałożycielka i CEO indaHash.com (wielokrotnie nagradzanej globalnej platformy do automatyzacji kampanii z influencerami) oraz LifeTube (największej wielokanałowej sieci YouTube w Europie Centralnej). Nagrodzona tytułem EY Przedsiębiorca Roku (w kat. „Nowy Biznes”) a przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska – jako pierwsza kobieta w historii konkursu – uznana za „Człowieka Roku” MIXX AWARDS IAB 2015 – za ponadprzeciętne zasługi dla interaktywnego marketingu i reklamy. Zwyciężczyni rankingu „50 najbardziej kreatywnych w biznesie” (2017) magazynu Brief. Pasjonatka nowych technologii, ciągle szukająca możliwości rozwoju. Zawsze w ruchu, fanka podróży, książek, gotowania…i ciepłej atmosfery.


Elina Toneva

Elina Toneva urodzona w Sofii w Bułgarii. Absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, wieloletnia instruktorka walki wręcz Krav Maga, pieśniarka aktorka Teatru Chorea, wykładowczyni ruchu scenicznego i śpiewu w Szkole Filmowej w Łodzi. Trenerka biznesu. W 1996 roku jako pierwsza kobieta w Polsce i Europie zostały instruktorką samoobrony walki wręcz Krav Maga United. Od wielu lat prowadzi grupowe i indywidualne zajęcia z przedstawicielami różnych grup zawodowych, posiada bardzo duże doświadczenie pedagogiczne, szkoli i egzaminuje (również instruktorów) w kraju i za granicą. Od początku istnienia Stowarzyszenia Teatralnego Chorea jest współtwórcą i wykonawczynią muzyki do większości spektakl i projektów muzycznych Orkiestry Antycznej i Teatru Chorea, będąc przy tym jednym z liderów programów edukacyjnych i warsztatowych zespołu. Od kilku lat współpracuje z państwową Wyższą Szkołą Filmową Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, jako wykładowca Ruchu Scenicznego. Prowadzi zajęcia ze studentami wydziału aktorskiego, wykorzystując swoje umiejętności z dziedziny sztuk walki, teatru i sztuki wokalnej, uczy walki scenicznej, śpiewu, działań rytmicznych i aktorskich z elementami akrobacji. Jest współautorką podręcznika „Trening fizyczny aktora”, wydany nakładem Szkoły Filmowej w Łodzi.


Tomasz Woźniak

Tomasz Woźniak obecnie jest współwłaścicielem i prezesem Future Mind – firmy mającej za sobą ponad 200 projektów z obszaru digital. Wśród obecnych i byłych klientów firmy można wymienić: Skycash, Żabka Polska, LPP S.A., Euro RTV AGD, Empik, Virgin Mobile, Morizon S.A. czy Philips. Future Mind łączy kompetencje klasycznego software house i firmy pomagającej budować ale też rozwijać, produkty cyfrowe z wykorzystaniem najnowszych technologii, w tym internetu rzeczy. Tomasz Woźniak nadal aktywnie uczestniczy w projektach klienckich, skupiając się głównie na walidacji modeli biznesowych i planowaniu strategicznym. Jest również wykładowcą kilku wyższych uczelni m.in. Collegium Civitas i Akademii Leona Koźmińskiego. Od stycznia 2015 roku pełni rolę szefa grupy roboczej „mobile” przy IAB Polska. Występuje też w roli mentora na popularnych imprezach startupowych oraz indywidualnie doradza kilku młodym przedsiębiorcom. Fascynują go zmiany nawykowe zapoczątkowane pojawieniem się smartfonów oraz typowanie technologii, które w przyszłości mogą stać się masowo wykorzystywane.