Prelegenci XII Konferencji SPK Smarter Together

GOŚĆ SPECJALNY

Nicola Mendelsohn

 

Nicola Mendelsohn dołączyła do Facebooka w czerwcu 2013 r. jako wiceprezes ds. Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, nadzorująca działalność biznesową Facebooka w regionie EMEA.
Wcześniej pełniła funkcję dyrektor wykonawczej w agencji reklamowej
Karmarama. Aktualnie jest współprzewodniczącą Creative Industries Council,
forum dialogu pomiędzy branżą kreatywną a rządem. Została odznaczona
Orderem Imperium Brytyjskiego (CBE) w uznaniu zasług dla branży kreatywnej. Zanim dołączyła do Karmaramy Nicola była wiceprezesem Gray London i dyrektorem zarządu w BBH. Jej wcześniejsze role obejmowały bycie pierwszą kobietą na stanowisku prezesa IPA, jak również pełnienie funkcji dyrektor The Fregrance Foundation, członka zarządu CEW, powiernika the White Ribbon Alliance oraz przewodniczącej organizacji Women’s Aid. Nicola jest dyrektor niewykonawczą Diageo, a także dyrektor prestiżowej
nagrody Bailey’s Women’s Prize for Fiction. Największą radość życia czerpie z posiadania rodziny: męża Jona i ich czworga dzieci: Gabi, Danny’ego, Sama i Zaca.

***

 

Magdalena Dziewguć

Head of Google for Work (PL,CZ,SK). Menadżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży teleinformatycznej. Jest ekspertem zarządzania segmentem B2B i budowania strategii rozwoju dla firm usługowych. Absolwentka prawa i psychologii, posiada tytuł Executive MBA SGH, jako jedna z niewielu kobiet na świecie ukończyła menedżerskie studia podyplomowe na Harvard Business School.

W podstawowej, najważniejszej dla niej roli życiowej, matka dwojga dzieci Sonii i Adasia, partnerka życiowa ich ojca.

„Moje dwie wielkie pasje to edukacja i rozwój biznesu przez większe wykorzystanie nowych technologii. W obu dziedzinach od lat szukam synergii uruchamiając kolejne projekty. … Jeśli będziemy odpowiednio szybko uczyć się wykorzystywania nowych technologii dla rozwoju własnego oraz firm i instytucji, w których pracujemy możliwości wzrostu są nieograniczone”.

 

 

***

 

Jadwiga Emilewicz

Politolog i menedżer kultury. W latach 2015-2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, od 2018 minister przedsiębiorczości i technologii w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Absolwentka i doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowczyni w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie oraz dyrektor Muzeum PRL-u w Nowej Hucie. Współzałożycielka, a obecnie członkini redakcji kwartalnika „Pressje”. Stypendystka Uniwersytetu Oksfordzkiego. Była też przedsiębiorcą, dyrektorem zarządzającym KN Studio.

 

 

 

***

 

Agnieszka Górska

Co-founder i CEO Ulala Chef – platformy internetowej do wynajmu prywatnych kucharzy na przyjęcia w domach klientów. Jest doświadczoną managerką – pierwsze kilkanaście lat swojej kariery zawodowej spędziła w dużych korporacjach różnych branż – od FMCG (Unilever), przez fashion retail (LPP S.A. – Reserved, Cropp, House, Mohito, etc) po telekomunikację (Orange, Vectra), gdzie pełniła funkcje dyrektora marketingu i członka zarządu spółki. Od kilku lat związana ze środowiskiem startupów i pochłonięta pasją do gastronomii. Startup Ulala Chef, działa od 2015 roku i dziś współpracuje z ponad setką najlepszych polskich kucharzy obsługując zarówno prywatne jak i biznesowe przyjęcia w całej Polsce.

 

 

 

 

 

***

 

Agnieszka Jakobson-Cielecka

Kuratorka licznych wystaw designu, publicystka, animatorka wydarzeń promujących design, członkini rad programowych i juror konkursów projektowych polskich i europejskich festiwali. Od 2011 roku dyrektor artystyczna i programowa School of Form (wzornictwo na Uniwersytecie SWPS) i współautorka programu nauczania.

W latach 2008-2012 dyrektor artystyczna Łódź Design Festival i redaktorka naczelna Elle Decoration, magazynu, który wprowadziła na rynek i prowadziła od 2000 do 2007 roku.

Absolwentka Malarstwa, doktor sztuk projektowych.

 

 

 

***

 

Oriana Keiser Grzegory

 

Właścicielka marki Ice Pot – codziennie świeże lody. Wcześniej pracowała w firmach reklamowych, a przez ostatnie 10 lat zajmowała wysoko wyspecjalizowane stanowisko w firmie handlingowej na lotnisku Balice w Krakowie. Ostatnie lata poświęciła rozwojowi własnej firmy. Mama trójki dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

***

 

Agnieszka Liszka-Dobrowolska

Właścicielka i pomysłodawczyni platformy Oddechtozycie.pl . Buduje cykl inicjatyw wokół smogu i poprawy jakości powietrza, tworzy Fundację dla Czystego Powietrza. Współinicjatorka miesięcznika Pismo.Magazyn Opinii, zasiada w Zarządzie Fundacji Pismo. Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet, Rady Instytutu Spraw Publicznych.

Ekspertka w dziedzinie komunikacji, przez wiele lat zarządzała Public Affairs i PR w firmach konsultingowych McKinsey & Company oraz KPMG. Była rzeczniczka rządu Donalda Tuska (2007-2008), pracowała też jako rzeczniczka prasowa PZU SA. Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Instytutu Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat z socjologii obroniła w Studium Generale Europa przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

***

 

Inga Kasak

Dyrektorka Zarządzająca Black Swan Fund. Menadżer w kilkunastoletnim doświadczeniem w korporacjach międzynarodowych: Hewlett-Packard, SEAT oraz EY. Odpow

ie

dzialna za projekty w Polsce, Rosji oraz Ukrainie.

Przedsiębiorczyni, współzałożycielka pierwszego w Polsce portalu grupowych zakupów samochodów. Współzałożycielka Fundacji Liderek Biznesu. Mentorka. Business Angel inwestorka.

 

 

 

 

***

 

Dorota Kawalec

Co-founderka marki Vanda Novak. Od ponad 15-lat zarządza markami, komunikacją i kolekcjami pod kątem wizerunkowym i komercyjnym w branży retail oraz fashion. Posiada doświadczenie poparte sukcesami w obszarach wdrażania strategii marketingowych na rynku polskim oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Pracowała m.in. dla Gino Rossi, gdzie była odpowiedzialna za projekt repozycjonowania marki w zakresie produktu i komunikacji. W latach 2007-2012 jak członek zarządu marki 5-10-15 była odpowiedzialna za kompleksowe zarządzanie marką i produktem. Inne jej projekty to współpraca z Reporter S.A., answear.com, Mohito oraz Empik.

 

 

 

***

 

Dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach 

Kierownik Medycznym Kliniki Wellness i American Clinic w Szpitalu Medicover w Warszawie.

Jest absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu. W 1981 roku wyjechała do Niemiec, prowadziła własną prywatną klinikę medyczną we Frankfurcie nad Menem. W 2005 roku utworzyła w niej także Oddział Medycyny Męskiej.

Dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach jest endokrynologiem, internistą i certyfikowanym międzynarodowo przez Światową Organizację Medycyny Męskiej, jedynym w Polsce Lekarzem Medycyny Męskiej. Dr Kempisty-Jeznach była pierwszą kobietą w Europie, która uzyskała ten tytuł.

Dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach jest autorką książki „Książka tylko dla mężczyzn”. Występuje też w audycjach telewizyjnych i radiowych, tj.: „Cofnij czas” i „Co nas truje”‚ w TVN Style, w programie TVN Ewy Drzyzgi „36.6”. Regularnie uczestniczy w konferencjach, poruszając tematy medycyny męskiej i działania stresu w medycynie.

Jest założycielem i w-ce Prezesem Polskiego Towarzystwa Promocji Medycyny Męskiej Achilles.

 

***

 

Marcin Kieruzel

Z wykształcenia socjolog, pracował jako dziennikarz i manager kultury. Jego przygoda z programowaniem zaczęła się w 2011 roku od WordPress’a.

Pracuje jako wykładowca i mentor w Coders Lab oraz prowadzi softwear house KazikKoduje.

 

 

 

 

 

***

 

mec. Magdalena Korol

Partner w kancelarii Snażyk Korol Mordaka, specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, jak również prawie mody (Fashion Law), które od kilku lat promuje i rozpowszechnia w Polsce. Zajmuje się także zagadnieniami związanymi z ochroną marki. Ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących polskich i zagranicznych kancelariach prawnych (m.in. Weil, Gotshal & Manges) oraz instytucjach administracji państwowej i NGO’s.

Magdalena Korol posiada tytuł adwokata, pełni również funkcję sędziego Sądu Dyscyplinarnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jest Prezesem Instytutu Prawa Mody – fundacji kompleksowo wspierającej branżę kreatywną i mentorem doradzającym młodym przedsiębiorcom, m.in. w Klubie Mentorek działającym w ramach Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Jest absolwentką Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, wykładowcą Prawa Mody w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza, autorką wielu publikacji dotyczących tematyki własności intelektualnej i Prawa Mody, autorką bloga osobistego pt. „Adwokata myśli nieuczesane” (magdalenakorol.com) oraz współautorką bloga pt. „Prawo w modzie”. Ponadto, adw. Korol jest pasjonatką marketingu prawniczego, podróży, StarWars i kitesurfingu.

 

***

 

Somar Mahdi 

Inżynier z wykształcenia, artystka z pasji, kreatywna dusza z natury, entuzjastka nowych technologii z wyboru.

Na co dzień specjalistka marketingu w Coders Lab, która m.in. prowadzi webinary o edukacji w branży IT. Zafascynowana ludzką psychiką i alternatywną edukacją.

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, którą łatwiej znaleźć na deskach scenicznych niż w laboratorium.

 

 

 

 

***

 

Kasia Meller

 

Anglistka z wykształcenia, zawodowo długo PR-wiec (Prezes Fundacji Nagrody Literackiej Nike, rzecznik i PR manager w PL.2012, rzecznik Polkomtela, dyrektor komunikacji korporacyjnej w PGE), następnie właścicielka butiku pr-go tet.a.tet. Ostatnio współautorka i prowadząca program kulinarny „Przepis na sukces” dla Food Network, autorka bloga kulinarnego Mellernadokladke.pl. Autorka książki kucharskiej „W kuchni Mamy i córki”. Prywatnie uwielbia podróże, ale najbardziej kocha Mazury, gdzie chciałaby mieszkać. Razem z mężem wychowuje trzy dziewczynki. Ma dwóch braci dziennikarzy. Fanka sportów wszelakich, książek, opery, filmów i seriali.

 

 

 

***

 

Jowita Michalska

Prezeska Digital University, fundacji zajmującej się rozwojem strategicznych kompetencji cyfrowych, która współpracuje z Harvard Business School, Stanford University, MIT oraz wieloma niezależnymi prelegentami i wykładowcami z całego świata.

Od 2017 roku fundacja jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce Singularity University – amerykańskiego think-tanku edukacyjnego z Doliny Krzemowej, który kształci i inspiruje liderów do stosowania technologii zmieniając świat na lepsze.W wolnym czasie mama 8-letniej Jagódki, mentorka 9 niesamowitych dziewczyn, medytuje i śpiewa mantry.

 

 

 

***

 

Katarzyna Osińska

Z wykształcenia prawnik ale przez 8 lat pracowała w finansach. Karierę zawodową rozpoczęła w Tchibo Warszawa, początkowo w księgowości a ostatnie lata jako analityk finansowy. W zeszłym roku porzuciła pracę w dużej korporacji i zaczęła naukę programowania. Uczęszczała na dzienny kurs Coders Lab „Become Front-end Developer”. Obecnie pracuje w Wirtualnej Polsce i odpowiada za jej stronę główną.

 

 

 

***

 

mec. Iza Pruszyńska

Członek zespołu Kancelarii Snażyk Granicki, specjalizuje się w prawie handlowym oraz restrukturyzacyjnym i upadłościowym. W obszarze jej głównych zainteresowań pozostaje także bieżące doradztwo biznesowe i procesy transformacyjne przedsiębiorców.

Doradza przy procesach przekształceń i podziałów spółek osobowych i kapitałowych, uczestniczy w  badaniach due diligence oraz opracowuje założenia i transakcje handlowe, w tym z uwzględnieniem aspektów prawa podatkowego i bilansowego.

Absolwentka Wydziału Prawa oraz Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Posiada tytuł radcy prawnego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

 

 

***

 

Michał Przedlacki

 

Wysłannik organizacji humanitarnych w tereny zapalne na świecie, dokumentalista i reportażysta. Do końca 2004 r. zajmował się reklamą, pracując na Sri Lance w jednej z największych agencji reklamowych świata (J. Walter Thompson).  26 grudnia 2004 r. cudem przeżył Tsunami. Odcięty od świata, w dniach następujących po katastrofie organizował pomoc dla grupy ok. 200 osób, i opiekował się rannymi. Następnie dołączył do organizacji humanitarnych i pokierował misją na zniszczonym przez żywioł i ogarniętym wojną wschodzie Sri Lanki.

Od tamtego czasu był na sześciu współczesnych wojnach, gdzie przewodził dużym międzynarodowym działaniom pomocowym dla najbardziej potrzebującej ludności cywilnej. Prowadził programy pomocowe rzędu od kilkuset, do kilkudziesięciu milionów złotych w skali roku, budował i zarządzał zespołami do kilkuset osób. Działał na szpicy pomocy natychmiastowej, docierając do potrzebujących, ale też otwierając drogę innym organizacjom. Pracował m.in. w Syrii, Iraku, Czeczenii, Afganistanie, Pakistanie, Mjanmie, czy Ukrainie.

 

***

 

Tomek Rudolf

Współtwórca i CEO The Heart, europejskiego centrum współpracy korporacji i startupów. Swój pierwszy biznes otworzył mając 19 lat. Ekspert w obszarze strategii, innowacji i cyfrowej transformacji biznesu. Jest częstym mówcą i moderatorem warsztatów dla kadry zarządzającej w Europie, USA i Azji.

Posiada prawie dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z korporacjami takimi jak 3M, Taco Bell, Deutsche Post, Mastercard czy PKO BP. Bazując na tym doświadczeniu tworzy miejsce, w którym korporacje otrzymują kompleksowe wsparcie we wdrażaniu innowacji tworzonych przez wyselekcjonowane startupy z całej Europy i Izraela.

W wolnych chwilach prowadzi wraz z żoną warsztaty dla małżeństw.

 

 

***

 

Dagmara Rutkowska, Radca Prawny, Doradca Podatkowy

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, jak również doradca podatkowy, członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obsłudze prawnej oraz doradztwie podatkowym na rzecz podmiotów gospodarczych, w szczególności tych z sektora telekomunikacyjnego i IT, takich jak Polkomtel, Exatel, Virgin Mobile i innych. Niezależnie, od kilku lat wspiera także jednostki sektora finansów publicznych w zakresie rozliczeń podatku VAT. Prowadzi także szkolenia. Od prawie roku jest wspólnikiem w butikowej kancelarii Rutkowska Stachowska Law and Technology obsługującej podmioty z branży nowych technologii.

 

***

Iza Sawicka

Iza Sawicka – fotograf i ceramiczka. Zajmuje się głównie fotografią portretową oraz reportażową. Tworzy kolorowe ceramiczne umywalki oraz rzeźbiarskie wazony. Łączy również te dwie pasje transferując zdjęcia na glinę tradycyjną metodą fotolitografii. W ten sposób powstają fotograficzne kafle jako baza do dalszej pracy plastycznej. Wcześniej przez 9 lat pracowała jako PR Manager w dużej międzynarodowej korporacji. Była też konsultantem w agencjach PR. W tym roku będzie broniła pracę dyplomową w Szkole Ceramiki Ceramiq. Wcześniej studiowała w Warszawskiej Szkole Fotografii oraz na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentką Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.

 

 

 

 

***

 

Aleksandra Szkopek

Specjalistka od marketingu internetowego. Szkoliła się u największych gigantów branży internetowej takich jak Google czy Facebook. Zdobywała swoje 10 letnie doświadczenie miedzy innymi w firmie Google, gdzie optymalizowała kampanie reklamowe w wyszukiwarkach dla europejskich klientów. Pracowała nad kampaniami dla międzynarodowych klientów w agencji reklamowej Crossmedia w Düsseldorfie.

Szefowa marketingu online sklepu internetowego Otto (www.otto.de) w Polsce oraz współtwórczyni strategii social media dla marek branży samochodowej (Volkswagen, BMW, Mercedes Benz, Audi i Porsche). Dyrektorka niemieckiego biura Facebooka w Hamburgu oraz social media stacji telewizyjnej SKY w Monachium.

Od 2016 roku doradza małym i dużym firmom, a także start-upom jak skutecznie budować biznes z wykorzystaniem narzędzi marketingowych Facebooka & Instagrama.

Ola podrożuje najchętniej do Azji gdzie zgłębia tajniki ajurwerdyjskiej medycyny oraz ashtangi jogi. Obecnie mieszka w Berlinie.

 

***

 

Agata Strzelichowska

Eventowiec i blogerka podróżnicza. Od lat zaangażowana w projekty społeczne o tematyce edukacyjnej. Zwolenniczka poglądu, że życie to 10% tego, co nam się przydarza i 90% tego, jak na to reagujemy.

W Coders Lab odpowiedzialna za organizację wydarzeń zewnętrznych i wewnętrznych. Miłośniczka czekolady w każdej postaci.