Programy Fundacji

CrossEUWBA

Projekt CrossEUWBA – Women Business Angels współfinansowany przez Komisję Europejską, który przyczyni się do zwiększenia liczby prywatnych inwestorek inwestujących w startupy (WBA) oraz  wzrostu prywatnych inwestycji w startupy kobiece w Europie.

Biznes w Kobiecych Rękach

Kompleksowy program akceleracyjny „Biznes w Kobiecych Rękach” adresowany jest do kobiet, które mają pomysł na biznes i są gotowe założyć swoją firmę w trakcie trwania programu.

BEST

BEST – Business & Entrepreneurship Support Training

Program dla młodych kobiet aktywnie planujących swoją ścieżkę zawodową, a także rozważających założenie własnej firmy

Matka – Przedsiębiorczyni

Program wspierający przedsiębiorcze matki, pragnące wrócić na rynek pracy i myślące o własnej firmie. Program jest realizowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

CrossEUWBA

CrossEUWBA-Logo

 

Projekt CrossEUWBA - Women Business Angels jest współfinansowany przez Komisję Europejską  oraz realizowany przez 6 partnerów z 5 krajów: ITKAM z Niemiec, Emporiko Kai Viomichanico Epimelitirio Herakliou (Heraklion Chamber of Commerce and Industry) z Grecji, INNOGATE TO EUROPE Consultoria de Proyectos Europeos SL z Hiszpanii, Slovak Business Agency ze Słowacji, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundację Przedsiębiorczych Kobiet z Polski. Projekt ma na celu przyczynienie się do zwiększenia liczby prywatnych inwestorek inwestujących w startupy (WBA) oraz  wzrostu prywatnych inwestycji w startupy kobiece w Europie.

 

Aby otrzymywać od nas informacje o programie "CrossEUWBA", podaj adres email:

Organizator

Koordynator projektu

Partnerzy

Biznes w Kobiecych Rękach 2017

Kompleksowy program akceleracyjny „Biznes w Kobiecych Rękach” adresowany jest do kobiet, które mają pomysł na biznes i są gotowe założyć swoją firmę w trakcie trwania programu.

Grant przyznany przez United Way Worldwide dzięki funduszom przekazanym przez Citi Foundation.

Na program składają się następujący elementy:

SKILLSHARE SIECI PRZEDSIĘBIORCZYCH KOBIET – moduły szkoleniowe z praktykami biznesu, między innymi z zakresu modelowania biznesowego, finansów, promocji, sprzedaży, prawa i księgowości;

MENTORING BIZNESOWY – indywidualna relacja mentoringowa. Mentorkami są przedsiębiorczynie należące do Klubu Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, kobiety, które z sukcesem prowadzą własny biznes i chcą podzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami;

NETWORKING – spotkania networkingowych dla uczestniczek programu, dających wzajemne wsparcie, możliwość wymiany pierwszych doświadczeń i stymulujących współpracę biznesową;

SESJE BE THE CHANGE – wieczorne sesje inspiracyjno-networkingowych, w czasie których kobiety z Sieci Przedsiębiorczych Kobiet opowiadają historie o punkcie zwrotnym w ich życiu osobistym bądź zawodowym. Spotkania maja charakter edukacyjny, inspiracyjny, umożliwiają nawiązanie kontaktów biznesowych.

Masz pytania, napisz do nas: bwkr@fundacjakobiet.org 

 

Aby otrzymywać od nas informacje o programie "Biznes w Kobiecych Rękach", podaj adres email:

 

Organizatorzy

 

Partnerzy

 

BEST – Business & Entrepreneurship Support Training

Program dla studentek i doktorantek chcących aktywnie zaplanować swoją ścieżkę zawodową, rozważających założenie własnej firmy, szukających nowych kontaktów i inspiracji.

Do programu zapraszamy:

  • studentki lub doktorantki polskich uczelni
  • aktywnie planujące swój rozwój i karierę zawodową
  • otwarte na włączenie się w inspirujące i kreatywne środowisko Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

W programie:

  • uzupełnimy edukację zawodową oraz wzmocnimy umiejętności niezbędne na rynku pracy, abyście świadomie kształtowały swoją ścieżkę zawodową
  • pokażemy, czym różni się praca na etacie od pracy we własnym biznesie
  • nauczymy, jak pomysł na biznes przerobić na firmę    
  • poznacie ciekawe i inspirujące osoby, które odmienią Wasze spojrzenie na biznes
  • goście śniadań BEST pokażą różne ścieżki kariery: w korporacji, w start up'ie/spin off, własnej firmie, NGO

Udział w programie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Nie przewidujemy ograniczeń wiekowych.

Masz pytanie, napisz do nas: best@fundacjakobiet.org 

 

 

Aby otrzymywać od nas informacje o programie "BEST", podaj adres email:

 

Organizatorzy

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Ambasady USA.

 

Partnerzy

 

Matka - Przedsiębiorczyni

Matka Przedsiębiorczyni (realizowany w 2015 roku) to program wspierający przedsiębiorcze matki, pragnące wrócić na rynek pracy i myślące o założeniu własnej firmy. Celem programu była promocja przedsiębiorczości wśród kobiet pozostających poza rynkiem pracy, aktywizacja zawodowa niepracujących matek, wsparcie kobiet w ich rozwoju i przy zakładaniu przez nie firm. Program oferował szkolenia z zakresu przedsiębiorczości i indywidualne konsultacje z ekspertami, w grupie przedsiębiorczych matek. Udział w Programie był bezpłatny. Program został zrealizowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Aby otrzymywać od nas informacje o programie "Matka - Przedsiębiorczyni", podaj adres email:

 

Organizatorzy

 

Partnerzy

 

Przebieg programu

Harmonogram spotkań w programie Matka-Przedsiębiorczyni w 2015 r.:

 

Spotkanie I

 Tematy szkoleń:

1. Biorę los w swoje ręce i staję się przedsiębiorczą kobietą.

2. Autoprezentacja.

3. Własna firma czy praca na etacie?

4. Co powinnaś wiedzieć zanim założysz własna firmę? Praktyczne wskazówki księgowej.

5. Jak wybrać i rozmawiać z księgową?

 

Spotkanie II

 Tematy szkoleń:

1. Czy własna firma jest dla mnie?

2. Modele biznesowe cz.1

3. Modele biznesowe cz.2

4. Podstawowe narzędzie marketingowe w MŚP.

5. Reklama rozwój firmy. Czy warto inwestować w reklamę?

 

Spotkanie III

 Tematy szkoleń:

1. Coaching grupowy, sesja 1

2. Coaching grupowy, sesja 2

3. Coaching grupowy, sesja 3

4. Jak godzić rolę matki, żony i przedsiębiorczymi?

5. Moje cele, mój plan działania.

 

W trakcie spotkań przewidujemy krótkie przerwy, w czasie których zapraszamy na kawę, herbatę, lunch.

Prosimy o przyniesienie ze sobą materiałów do pisania.

 

Efekty programu

W programie Matka-przedsiębiorczyni w 2015 roku wzięło udział 28 kobiet - matek wykluczonych bądź zagrożonych wykluczeniem z rynku pracy z powodu macierzyństwa. 11 z nich zadeklarowało, że przebywa na urlopie macierzyńskim/wychowawczym, 15 kobiet oświadczyło, że są bezrobotne, a 3 kobiety, że są zagrożone zwolnieniem po powrocie z urlopu macierzyńskiego/wychowawczego. Wszystkie kobiety wyraziły chęć założenia własnej firmy, która pozwoli im nie tylko na spełnienie własnych marzeń, ale również na elastyczny czas pracy. Wszystkie uczestniczki ukończyły projekt.

Uczestniczki programu wzięły udział w warsztatach szkoleniowych, które przybliżyły im tajniki prowadzenia własnej firmy, w indywidualnych konsultacjach, w czasie których uczestniczki mogły rozwiązać swoje skonsultować różne kwestie z ekspertami-praktykami, w coachingu grupowym, który miał na celu wzmocnienie uczestniczek , zmotywowanie ich działań, a także w networkingu, który miał umocnić nawiązywanie kontaktów biznesowych.

Projekt zakończył się z dużym sukcesem. 100% kobiet oświadczyło, iż jest zadowolona z udziału w programie, ponad 90% kobiet zadeklarowało, iż wzrosła ich wiedza z zakresu prowadzenia własnej firmy, tyle samo kobiet uznało, że program zmotywował je do działania, zainspirował, utwierdził w przekonaniu, że jest możliwe godzenie roli matki i kobiety-przedsiębiorczyni.

Projekt został zorganizowany przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet.

FUNDACJA_przeds_kobiet_logo

Projekt dofinansowano ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

FIO_MPiPS_logo1

 

Aktualności z naszych Programów

banner XI konferencja 3

Do XI Konferencji SPK „Be Yourself” zostało jedynie 14 dni! Zapraszamy 22 listopada do Centrum Konferencyjnego Muranów w Muzeum Polin.

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ   Czy pamiętasz jeszcze dyskietkę? Albo czas, w którym, żeby odebrać telefon musiałaś być w domu? Pierwszy raz w historii świat zmienia się tak szybko, że trudno nam za nim nadążyć. Nowe technologie wyprzedzają trendy, które […]

banner XI konferencja 2

Zapraszamy na XI Konferencję SPK – BE YOURSELF – bilety już w sprzedaży!

    ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ   Czy pamiętasz jeszcze dyskietkę? Albo czas, w którym, żeby odebrać telefon musiałaś być w domu? Pierwszy raz w historii świat zmienia się tak szybko, że trudno nam za nim nadążyć. Nowe technologie wyprzedzają […]

Gala - Citi 3

Gala Inauguracyjna nowej edycji programu Biznes w Kobiecych Rękach już za nami!

  26 września w Campus Warsaw, A Google Space odbył się Koktajl Inauguracyjny IV edycji programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach. Na spotkanie przybyło blisko 170 osób. Podczas oficjalnej części Katarzyna Wierzbowska oraz Dorota Czekaj, prezeski Fundacji, przedstawiły założenia oraz efekty […]

Zobacz wszystkie