Net_Smolna
Cykl 14 warsztatów Net_Smolna jest organizowany przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet we współpracy z Centrum Przedsiębiorczości Smolna Miasta Warszawa.
Celem warsztatów jest sieciowanie przedsiębiorców, wsparcie ich przez możliwość nawiązania nowych kontaktów i zdobycia praktycznej wiedzy z tematów zwłaszcza związanych z wykorzystywaniem nowych technologii do rozwoju biznesu.
CrossEUWBA
Projekt CrossEUWBA – Women Business Angels współfinansowany przez Komisję Europejską, który przyczyni się do zwiększenia liczby prywatnych inwestorek inwestujących w startupy (WBA) oraz wzrostu prywatnych inwestycji w startupy kobiece w Europie.
Biznes w Kobiecych Rękach
Kompleksowy program akceleracyjny „Biznes w Kobiecych Rękach” adresowany jest do kobiet, które mają pomysł na biznes i są gotowe założyć swoją firmę w trakcie trwania programu.
BEST
BEST – Business & Entrepreneurship Support Training
Program dla młodych kobiet aktywnie planujących swoją ścieżkę zawodową, a także rozważających założenie własnej firmy
Matka – Przedsiębiorczyni
Program wspierający przedsiębiorcze matki, pragnące wrócić na rynek pracy i myślące o własnej firmie. Program jest realizowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
CrossEUWBA
Projekt CrossEUWBA - Women Business Angels jest współfinansowany przez Komisję Europejską oraz realizowany przez 6 partnerów z 5 krajów: ITKAM z Niemiec, Emporiko Kai Viomichanico Epimelitirio Herakliou (Heraklion Chamber of Commerce and Industry) z Grecji, INNOGATE TO EUROPE Consultoria de Proyectos Europeos SL z Hiszpanii, Slovak Business Agency ze Słowacji, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundację Przedsiębiorczych Kobiet z Polski. Projekt ma na celu przyczynienie się do zwiększenia liczby prywatnych inwestorek inwestujących w startupy (WBA) oraz wzrostu prywatnych inwestycji w startupy kobiece w Europie.
Organizator

Koordynator projektu

Partnerzy

Biznes w Kobiecych Rękach
Kompleksowy program akceleracyjny „Biznes w Kobiecych Rękach” adresowany jest do kobiet, które mają pomysł na biznes i są gotowe założyć swoją firmę w trakcie trwania programu.
Grant przyznany przez United Way Worldwide dzięki funduszom przekazanym przez Citi Foundation.
Na program składają się następujący elementy:
SKILLSHARE SIECI PRZEDSIĘBIORCZYCH KOBIET – moduły szkoleniowe z praktykami biznesu, między innymi z zakresu modelowania biznesowego, finansów, promocji, sprzedaży, prawa i księgowości;
MENTORING BIZNESOWY – indywidualna relacja mentoringowa. Mentorkami są przedsiębiorczynie należące do Klubu Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, kobiety, które z sukcesem prowadzą własny biznes i chcą podzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami;
NETWORKING – spotkania networkingowych dla uczestniczek programu, dających wzajemne wsparcie, możliwość wymiany pierwszych doświadczeń i stymulujących współpracę biznesową;
SESJE BE THE CHANGE – wieczorne sesje inspiracyjno-networkingowych, w czasie których kobiety z Sieci Przedsiębiorczych Kobiet opowiadają historie o punkcie zwrotnym w ich życiu osobistym bądź zawodowym. Spotkania maja charakter edukacyjny, inspiracyjny, umożliwiają nawiązanie kontaktów biznesowych.
Masz pytania, napisz do nas: bwkr@fundacjakobiet.org
Organizatorzy


Partnerzy


BEST – Business & Entrepreneurship Support Training
Projekt mający na celu promocję przedsiębiorczości wśród studentek i doktorantek, a także wzmacniający ich umiejętności zawodowe.
Do programu zapraszamy:
- studentki lub doktorantki polskich uczelni
- aktywnie planujące swój rozwój i karierę zawodową
- otwarte na włączenie się w inspirujące i kreatywne środowisko Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.
W programie:
- umożliwimy kontakt z przedstawicielkami różnych form zatrudnienia oraz innymi aktywnymi studentkami
- uzupełnimy edukację zawodową oraz wzmocnimy umiejętności niezbędne na rynku pracy
- nauczymy, jak dobrze zaprezentować się przed potencjalnym pracodawcą
- zainspirujemy do aktywnego działania oraz poszukiwania własnego drogi zawodowej
- umożliwimy nawiązanie kontaktów biznesowych
Co oferujemy:
- 4 spotkania networkingowe w Brain Embassy - pierwszej w Polsce przestrzeni co-creating z gośćmi specjalnymi reprezentującymi NGO, własną firmę, korporację, start up (styczeń-kwiecień 2018);
- udział w warsztacie z Autoprezentacji (maj 2018) oraz konkursie na najlepszą autoprezentację (czerwiec 2018)
- dołączenie do prężnie działającej grupy studentek, w tym na profilu Sieć Przedsiębiorczych Kobiet dla studentek
- nagrodę w konkursie na najlepszą autoprezentację w postaci skróconego procesu rekrutacji do PwC - partnera projektu
Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Nie przewidujemy ograniczeń wiekowych.
Program organizowany jest dzięki wsparciu finansowemu partnera PwC.
Masz pytanie, napisz do nas: best@fundacjakobiet.org
Organizatorzy

Partnerzy


Net_Smolna
Cykl 14 warsztatów Net_Smolna jest organizowany przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet we współpracy z Centrum Przedsiębiorczości Smolna Miasta Warszawa.
Celem warsztatów jest sieciowanie przedsiębiorców, wsparcie ich przez możliwość nawiązania nowych kontaktów i zdobycia praktycznej wiedzy z tematów zwłaszcza związanych z wykorzystywaniem nowych technologii do rozwoju biznesu.
Warsztaty przeznaczone są dla małych i średnich przedsiębiorców z Warszawy i okolic, zainteresowanych nawiązaniem nowych kontaktów biznesowych i zdobyciem wiedzy nt. aktualnych tematów, trendów i nowych technologii. Zapraszamy zarówno mężczyzn jak i kobiety.
Udział jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja przez stronę Evenea.
Organizatorzy

Partnerzy

Matka - Przedsiębiorczyni
Matka Przedsiębiorczyni (realizowany w 2015 roku) to program wspierający przedsiębiorcze matki, pragnące wrócić na rynek pracy i myślące o założeniu własnej firmy. Celem programu była promocja przedsiębiorczości wśród kobiet pozostających poza rynkiem pracy, aktywizacja zawodowa niepracujących matek, wsparcie kobiet w ich rozwoju i przy zakładaniu przez nie firm. Program oferował szkolenia z zakresu przedsiębiorczości i indywidualne konsultacje z ekspertami, w grupie przedsiębiorczych matek. Udział w Programie był bezpłatny. Program został zrealizowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Organizatorzy

Partnerzy

Przebieg programu
Harmonogram spotkań w programie Matka-Przedsiębiorczyni w 2015 r.:
Spotkanie I
Tematy szkoleń:
1. Biorę los w swoje ręce i staję się przedsiębiorczą kobietą.
2. Autoprezentacja.
3. Własna firma czy praca na etacie?
4. Co powinnaś wiedzieć zanim założysz własna firmę? Praktyczne wskazówki księgowej.
5. Jak wybrać i rozmawiać z księgową?
Spotkanie II
Tematy szkoleń:
1. Czy własna firma jest dla mnie?
2. Modele biznesowe cz.1
3. Modele biznesowe cz.2
4. Podstawowe narzędzie marketingowe w MŚP.
5. Reklama rozwój firmy. Czy warto inwestować w reklamę?
Spotkanie III
Tematy szkoleń:
1. Coaching grupowy, sesja 1
2. Coaching grupowy, sesja 2
3. Coaching grupowy, sesja 3
4. Jak godzić rolę matki, żony i przedsiębiorczymi?
5. Moje cele, mój plan działania.
W trakcie spotkań przewidujemy krótkie przerwy, w czasie których zapraszamy na kawę, herbatę, lunch.
Prosimy o przyniesienie ze sobą materiałów do pisania.
Efekty programu
W programie Matka-przedsiębiorczyni w 2015 roku wzięło udział 28 kobiet - matek wykluczonych bądź zagrożonych wykluczeniem z rynku pracy z powodu macierzyństwa. 11 z nich zadeklarowało, że przebywa na urlopie macierzyńskim/wychowawczym, 15 kobiet oświadczyło, że są bezrobotne, a 3 kobiety, że są zagrożone zwolnieniem po powrocie z urlopu macierzyńskiego/wychowawczego. Wszystkie kobiety wyraziły chęć założenia własnej firmy, która pozwoli im nie tylko na spełnienie własnych marzeń, ale również na elastyczny czas pracy. Wszystkie uczestniczki ukończyły projekt.
Uczestniczki programu wzięły udział w warsztatach szkoleniowych, które przybliżyły im tajniki prowadzenia własnej firmy, w indywidualnych konsultacjach, w czasie których uczestniczki mogły rozwiązać swoje skonsultować różne kwestie z ekspertami-praktykami, w coachingu grupowym, który miał na celu wzmocnienie uczestniczek , zmotywowanie ich działań, a także w networkingu, który miał umocnić nawiązywanie kontaktów biznesowych.
Projekt zakończył się z dużym sukcesem. 100% kobiet oświadczyło, iż jest zadowolona z udziału w programie, ponad 90% kobiet zadeklarowało, iż wzrosła ich wiedza z zakresu prowadzenia własnej firmy, tyle samo kobiet uznało, że program zmotywował je do działania, zainspirował, utwierdził w przekonaniu, że jest możliwe godzenie roli matki i kobiety-przedsiębiorczyni.
Projekt został zorganizowany przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet.
Projekt dofinansowano ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Aktualności z naszych Programów
Zapraszamy na XII Konferencję SPK „Smarter Together” – 23 maja 2018, Warszawa, Muzeum Polin
Zapraszamy serdecznie na XII Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, która odbędzie się 23 maja w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich. Tym razem zatytułowałyśmy ją „SMARTER TOGETHER”. ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ „Na początku biznesowej drogi robisz wszystko w pojedynkę. To wydaje […]
Zapraszamy na kwietniowe spotkanie dla studentek BEST – 17 kwietnia
Zapraszamy na Kwietniowe Śniadanie BEST Sieci Przedsiębiorczych Kobiet dla studentek i doktorantek. 17 kwietnia naszym gościem będzie Maja Meissner, doświadczona przedsiębiorczyni, partnerka w firmie doradczej Meissner & Partners Executive Search and Organizational Development. Wcześniej zdobywała doświadczenie konsultanckie w ARETES Consultants, pracowała w czołowych międzynarodowych wydawnictwach, gdzie […]
40 nowych firm, a w sumie 164 firm powstałych w programie Biznes w Kobiecych Rękach – właśnie zakończyła się 4 edycja programu!
Za nami wielkie podsumowanie 4. edycji programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach. Gala Finałowa odbyła się 22 marca w kreatywnych wnętrzach Brain Embassy. W spotkaniu wzięło udział około 200 osób – uczestniczek programu, mentorek, przedstawicieli partnerów programu, dziennikarzy oraz innych zaproszonych gości. Partnerzy programu: […]