Relacja z X Konferencji SPK, BE OPEN, 31 maja 2017

Posted on Posted in Black Swan Fund, Konferencje, Program BWKR, Programy, Wydarzenia Networkingowe

GD8B4289

 

Kolejną konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet zorganizowałyśmy pod hasłem „BE OPEN. Zobacz biznes z perspektywy jutra”. Konferencja miała wyzwolić odwagę do otwierania się na wyzwania przyszłości, uaktywnić pozytywne przyglądanie się technologiom i reagowanie na to, co podpowiada otoczenie, ze świadomością, że poza natchnieniem ważne są też reguły.

Konferencja odbyła się 31 maja w Centrum Konferencyjnym Muranów w Muzeum Historii Żydów Polskich.

GALERIA ZDJĘĆ

zdjęcia: Paulina Łyczkowska

Konferencja zgromadziła przeszło 500 uczestników, były to głównie kobiety, ale na sali pojawiło się i tym razem sporo panów. Dzień obfitował w liczne atrakcje!

GD8B3527

 

Konferencję otworzyły Katarzyna Wierzbowska oraz Dorota Czekaj – prezeski Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, organizatora wydarzenia. Konferencję wyjątkowo poprowadził Paweł Oksanowicz, dziennikarz radiowy i telewizyjny.

 

SmallGD8B3316    GD8B3325

 

W pierwszej części konferencji wystąpiło 6 prelegentów: Katarzyna Włodek-Makos oraz Grzegorz Wolff, przedstawiciele Współorganizatora Miasta Stołecznego Warszawy, w swoim przemówieniu Przedsiębiorczo i kreatywnie opowiedzieli o wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy dla inicjatyw związanych z przedsiębiorczością kobiet. O tym, że w dzisiejszym świecie pewna jest tylko zmiana opowiedział Sławomir S. Sikora, Prezes Zarządu Citi Handlowy, przedstawiciel Partnera Głównego konferencji. Marek Staniszewski z Heuristica zaciekawił publiczność opowieścią o improwizacji, którą określił jako filozofię działania niezwykle pomocną w biznesie, a Aleksandra Przegalińska, MIT, bardzo inspirująco mówiła o technologicznym przyspieszeniu jako wyzwaniu społecznym. Jako ostatnia przed przerwą kawową wystąpiła Kinga Nowakowska, Black Swan Fund, która próbowała odpowiedzieć, czy warto inwestować w startupy i wytłumaczyła, jak to robi Black Swan Fund.

GD8B3338GD8B3344

GD8B3360GD8B3430

GD8B3508GD8B3551

 

W czasie przerwy kawowej w VIP ROOM Sieci Przedsiębiorczych Kobiet odbył się panel Black Swan Fund dla inwestorek i pomysłodawczyń. Partnerem VIP ROOM była kancelaria Wolf Theiss.

 

GD8B3673    GD8B3674

 

Po przerwie kawowej Krzysztof Reński, Innovatika, mówił o tym, jak korporacje i startupy mogą wspólnie zmieniać świat, Julia Izmałkowa, Izmałkowa,  opowiedziała o najważniejszych siłach, które kształtują naszą przyszłość, następnie prof. Bolesław Rok, ALK, przedstawił otwarte modele biznesowe. Renata Włoch z DELab UW opowiedziała o raporcie przygotowanym dla Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet pt. „Zawód: Prezeska! Diagnoza Przedsiębiorczości Kobiet”, a Dawid Prokopowicz z Google Internetowe Rewolucje, Partnera Merytorycznego konferencji,  zachęcał do bycia otwartym na dane i wykorzystywania ich do celów marketingowych.

 

GD8B3792    GD8B3856

GD8B3889    GD8B3944

GD8B3999   GD8B3964

 

W trakcie lunchu odbyło się spotkanie informacyjne programu Biznes w Kobiecych Rękach (program akceleracyjny dla kobiet, które mają pomysł na biznes i są gotowe, aby założyć własną firmę), podczas którego panie mogły zapoznać się ze szczegółami kolejnej edycji programu, poznać absolwentki poprzednich edycji oraz mentorki wspierające młode przedsiębiorczynie. O zdrowiu kobiet z perspektywy jutra mówiła tez Urszula Herman z Pelvifly.

 

GD8B4076    GD8B4136

 

Po przerwie obiadowej miała miejsce kolejna sesja Be the change – seria 3 wystąpień w duchu storytellingu. 3 panie z Sieci Przedsiębiorczych Kobiet opowiadały o swoich punktach zwrotnych. Wystąpiły Paula Rettinger, Hospicare, Agnieszka Szóstek, UX Plus oraz Żaneta Geltz z Hipoalergiczni. Wystąpienia pań były bardzo inspirujące, czasami wzruszające, czasami zabawne.

 

GD8B4180    GD8B4234

GD8B4229    GD8B4282

Po części plenarnej konferencji odbywały się jeszcze 3 równoległe semianaria wiedzowe, prowadzone przez Marka Staniszewskiego i Krzysztofa Jankowskiego z Heuristica (4 bieguny zarządzania), Olą Więcką (Jak mówić o sobie dobrze? Storytelling w praktyce) oraz Agnieszkę Grostal (Strategia wprowadzenia nowego produktu na rynek, Co zrobić, aby wyprzedzić konkurencję i osiągnąć sprzedażowy sukces?).

Dzięki partnerowi merytorycznemu Google – Internetowe Rewolucje, w trakcie konferencji przeprowadzono indywidualne konsultacje z ekspertami Googla.

 

GD8B4050   GD8B4070

 

Na nasze konferencje zapraszamy wszystkie przedsiębiorcze mamy! Podczas konferencji mamy z dziećmi mogły odwiedzić Strefę Matki i Niemowlaka, gdzie Mamo to ja oraz babyonline.pl, partnerzy Strefy, przygotowały dla nich przewijak, podgrzewacze do mleka, maty do zabawy. Mamy mogły odpocząć, nakarmić dziecko, jednocześnie oglądają transmisję na żywo z auli głównej konferencji.

 

GD8B3495

 

W trakcie konferencji zaproponowałyśmy uczestnikom formę zabawy networkingowej, wymyślonej i graficznie przygotowanej przez wspaniały zespół Ani Zgody – ZGODA PROJEKT. Uczestniczki mogły wybrać swoją patronkę – jedną ze znanych, przedsiębiorczych kobiet – oraz wartość, z którą patronka się utożsamia. Wybory były bardzo różne…

 

GD8B3469    GD8B4113

 

Wiele Pań nie omieszkało zrobić sobie zdjęcia w fotobudce…

 

GD8B3578   GD8B4086

 

Networking też należał do udanych.

 

GD8B4160   GD8B4158

 

Do swoich stoisk zaprosili partnerzy konferencji.

 

GD8B3648   GD8B3704

GD8B3627   GD8B3713

GD8B3690   GD8B4054

GD8B3628   GD8B4061

 

O prezenty dla prelegentów zadbali: Mieszko, Oriflame oraz PWN.

 

GD8B3561

 

Dzięki partnerowi Trikoo Concept uczestniczki otrzymały bransoletkę „Radość” lub „Wolność”…

 

GD8B3765

 

 

Oprawę kwiatową przygotowała dla nas uczestniczka programu Biznes w Kobiecych Rękach, Beata Kryszczyszyn, Mińska 7.

 

GD8B4269GD8B3287

 

Dzięki firmie Nespresso uczestniczki konferencji mogły napić się aromatycznej kawy a dzięki Darii Sobielarskiej, absolwentce Biznes w Kobiecych Rękach z 2015, do porannej kawy mogły skosztować pyszne słodkie bułeczki.

 

GD8B4038    GD8B3597

 

O fryzury prowadzących – Kasi Wierzbowskiej i Doroty Czekaj, oraz prelegentów zadbała Sylwia Kiliś a o makijaże – Katarzyna Piechocka – Lenartowska

 

Dziękujemy!

Dziękujemy Współorganizatorowi – Miastu Stołecznemu Warszawa, Citi Handlowy – Partnerowi Głównemu, Google Internetowe Rewolucje – Partnerowi Merytorycznemu, partnerom: Medicover, Oriflame, Wolf Theiss, Biobazar, Pelvifly oraz wszystkim pozostałym partnerom oraz osobom, firmom oraz instytucjom, które wsparły organizację wydarzenia.

To był bardzo udany dzień.


Dziękujemy za Waszą obecność i bardzo miłe komentarze!

Nie musisz zgadywać jaka będzie przyszłość. Nie musisz się jej bać, ani na nią czekać.

Możesz być jedną z tych, które wiedzą, co widać na horyzoncie. Możesz być jedną z tych, które ją kształtują. Jak? Bądź otwarta na nowe technologie i zmiany, które przynoszą. Bądź otwarta na ludzi i na nowe sposoby na współpracę. Bądź otwarta na nowe modele biznesowe. Nie zamykaj swojej firmy pod kloszem, z obawy przed konkurencją. Bądź otwarta i zobacz to, na co inni zamykają oczy. Tam, gdzie są zagrożenia, są też szanse na rozwój.

Bądź otwarta i zobacz swój biznes z perspektywy jutra.

BE OPEN.

Współorganizator:

Zakochaj się w Warszawie Przedsiębiorczej

Partner główny:

Citi Handlowy

Partner merytoryczny:

logo Google

 

Partnerzy:

Oriflamebiobazar  medicover-logo

Pelvifly    WT_LOGO_POS_CMYK  NESPRESSO BLACK

Patronat honorowy:

ministerstwo_cyfryzacji_poziom_0   marszałek woj maz - logo  PARP BLACK_SWAN_FUND_logo       DELAB_RGB_poziom_beztla (1)

Wspierają nas:

SARE_LOGO way_to_sell_72dpi_RGB   auchan-small   trikooconcept