Jak mówić o sobie dobrze? – warsztaty z Olą Więcką

Posted on Posted in SkillShare

26 czerwca w siedzibie Brain Embassy na ul. Postępu odbyły się już po raz drugi warsztaty z Aleksandrą Więcką – Jak mówić o sobie dobrze, podczas których uczestnicy nauczyli się budować autentyczny, zajmujący i inspirujący PERSONAL PITCH w oparciu o technikę storytellingu.

Pierwsza część spotkania to przede wszystkim wiedza. W trakcie wykładu uczestnicy poznają strukturę dobrej historii i jej wartości. Co później? Ćwiczenia praktyczne, w oparciu o które uczestnicy dowiadują się, jak mówić jasno, konkretnie, ale przede wszystkim ciekawie i zajmująco o sobie, swoich projektach czy działalności zawodowej. To jest też moment, kiedy uczestnicy dużo dowiadują się o sobie:
✔ jak są odbierani, a jak by chcieli?
✔ co faktycznie mówią, a co chcieli by powiedzieć?
✔ czy potrafią porwać słuchaczy, czy nie i dlaczego?

 

Dzięki warsztatom z Olą Więcką nauczyłam się mówić o sobie, swoich motywacjach i wyzwaniach zawodowych jasno i bez ogródek. Ola w niezwykle lekki, prawie magiczny sposób potrafi wyciągnąć z człowieka, wszystko to, co potrzebne jest do opowiedzenia jego prawdziwej historii zawodowej, ale w sposób zajmujący, ciekawy. Nie ma przypadków – to autentyczny tytuł, jaki nadała akurat mojej historii jedna z uczestniczek warsztatów. Z dumą dołączam go zatem do mojego życiowego motta win-win i odtąd traktuję jako wstęp do dobrego mówienia o sobieZuzanna Połanecka-Purwin, jedna z uczestniczek warsztatów, inicjatorka projektu OGEN, który umożliwia poznanie własnych predyspozycji genetycznych oraz ich wpływu na życie i zdrowie. Skąd taka, a nie inna działalność? Zuza jest mamą synka z wadą genetyczną, więc doskonale wie, że geny mogą być naszym sprzymierzeńcem, jak i wrogiem.

 

Aleksandra Więcka – story designer, dziennikarka, dramatopisarka, moderatorka design thinking. Socjolożka. Łączy storytelling z design thinking i treningiem kreatywności. Uczy innych jak opowiadać o sobie, markach, firmach. Absolwentka Laboratorium Dramatu i Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej. Współpracowała m.in z TVP, TVN, Burda Media, Axel Springer Polska, EDIPRESSE, AGORĄ, PKN ORLEN, Hellenic Coca Cola, SheXo, Deloitte, TU EUROPA.
Ola przygotowuje również do wystąpień wszystkie zaproszone przez nas prelegentki, które są częścią sesji BE THE CHANGE – inspirującego formatu cyklicznych wieczornych spotkań, podczas których prelegentki dzielą się niezwykłymi historiami o punktach zwrotnych.