XII Konferencja SPK Smarter Together – relacja z wydarzenia

Posted on Posted in Klub Mentorek, Konferencje, Program BWKR, Programy, Wydarzenia Networkingowe

 

XII Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet Smarter Together odbyła się 23 maja 2018 w Centrum Konferencyjnym Muranów w Muzeum Historii Żydów Polskich. Konferencja poruszyła temat współpracy, nawiązywania kontaktów, partnerstw, zachęcała do budowania zespołów, dzielenia się kompetencjami, zamiast działania w pojedynkę.

W konferencji wzięło udział blisko 550 osób! Dziękujemy za liczne pozytywne opinie odnośnie części merytorycznej, networkingowej oraz organizacji wydarzenia 🙂

Konferencję otworzyły Katarzyna Wierzbowska oraz Dorota Czekaj – prezeski Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, organizatora wydarzenia. Konferencję poprowadził Paweł Oksanowicz, dziennikarz radiowy i telewizyjny.

 

 

 

Współorganizatorem XII konferencji SMARTER TOGHER było Miasto Stołeczne Warszawa, partner główny to Citi Handlowy, a Coders Lab – Szkoła IT wystąpił w roli partnera edukacyjnego. Patronatem honorowym konferencję objął Minister Przedsiębiorczości i Technologii oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

W imieniu partnera głównego, Citi Handlowy, konferencję otworzyła Natalia Bożek, Wiceprezes Zarządu Citi Handlowy.

 

W imieniu Miasta Stołecznego Warszawy, Współorganizatora, wystąpiła Katarzyna Włodek-Makos z przemówieniem „Kapitalna Warszawa”.

 

Jak może zmienić się otaczający nas świat i dlaczego warto uczyć się programowania? Na to pytanie starały się odpowiedzieć Somar Mahdi, Agata Strzelichowska z Coders Lab, który był parterem edukacyjnym konferencji, podczas prelekcji pt. „O technologiach, które zmienią świat. Zdobądź nowy zawód i znajdź pracę w świecie przyszłości”.

 

 

Pozostałe prelekcje dotyczyły następujących tematów:

„Długowieczność i roboty w pracy, czyli czego musimy się nauczyć żeby przetrwać?” Jowita Michalska/Digital University

Jest wiele pytań które warto sobie zadać, aby przygotować się na zmiany, które następują… Co nas czeka w ciągu najbliższych 20 lat? Jakie będą nowe profesje? Jak ja się mogę do tego wszystkiego przygotować? Znalezienie odpowiedzi na te pytania pokaże dlaczego przyszłości nie trzeba się bać.

 

„Pushing papers for peace? Nie, dziękuję! O potencjale i sile naszych najbliższych sąsiedztw”Michał Przedlacki/People in Need

Jak kreatywność i przełamywanie niepokoju przed nieznanym otwiera nam zupełnie nowe możliwości – w naszych społecznościach i najbliższych sąsiedztwach. Opowieść z siedmiu współczesnych wojen, w tym – z wojny wewnętrznej. 

 

„Kobiety w męskich zawodach – raport z badania SPK/DELab” dr Justyna Pokojska/DELab UW

O kobietach, które zdecydowały się wkroczyć do świata tradycyjnie uznawanego za męski – czyli świata dyrektorów, menedżerów wysokiego szczebla i naukowców branży. Warto przyjrzeć się bliżej tej rzeczywistości zawodowej, w której przy­chodzi nam wszystkim funkcjonować. Niniejszy raport z badań przeprowadzonych na ten temat przez ośrodek badawczy DELab UW dla Sieci Przedsiębiorczych Kobiet to próba zdiagnozowania roli i znaczenia przedsiębiorczych kobiet w świecie, w którym do tej pory obecni byli praktycznie wyłącznie mężczyźni.

 

 

„Healthier Together – Jak długo żyć w zdrowiu w 21 wieku” – dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach – Szpital Medicover i BREAST CLINIC

„Jak zdrowo żyć w XXI wieku?” Na zdrowie w XXI wieku mają zasadniczy wpływ 2 czynniki : stres i zanieczyszczenie środowiska. Dzisiaj Człowiek musi stawić czoła nowym wyzwaniom. Nieustanne postępy w Dolinie Krzemowej, szybkość życia i związany z tym ciągły stres jest bardzo często przyczyną pojawienia się chorób, nieznanych jeszcze naszym dziadkom. Szumy w uszach, alergia, napięcie mięśni przykręgosłupowych, spadki hormonalne, niepłodność, stany lękowe i depresja są objawami chorób o magicznej nazwie chorób psychosomatycznych. Jak się przed nimi bronić i jak je leczyć?

 

 

„Serce i rozum, czyli 5 lekcji współpracy” Tomek Rudolf/ The Heart 

Personalizowana dieta w pudełku. Moja ulubiona muzyka w słuchawkach. Świat coraz bardziej dopasowuje się do nas, izolując w bańce własnego mikroświata. Jednocześnie bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy współpracy. W nauce i w biznesie, największą wartość dają niespodziewane połączenia. Medycyna i technologia. IT i sprzedaż. High tech i high touch. Jak wyrwać się z pułapek Zosi Samosi i budować większe rzeczy, razem?

 

 

„Business angel investing, czyli na czym polega współpraca startupów z aniołami biznesu. Na przykładzie procesu inwestycyjnego Vanda Novak” Inga Kasak/Black Swan Fund i Dorota Kawalec/Vanda Novak

Czy słyszałaś kiedyś o inwestycjach anielskich? Czy wiesz czym jest smart money? Vanda Novak to nowa ekskluzywna marka obuwia okazjonalnego, która właśnie pozyskała inwestycję od inwestorów Black Swan Fund. Opowiemy o tym co do biznesu wnoszą założyciele a co mogą wnieść aniołowie. Oraz jak współpracują na wspólny sukces.

 

 

 

„Nigdy nie jest za późno na nowy start. Start Up’owe historie doświadczonych juniorek” to panel z udziałem kobiet, które porzuciły korporacje i założyły startupy, wystąpiły: Agnieszka Górska/Ulala Chef, Agnieszka Liszka Dobrowolska/Oddech to Życie oraz Pismo, Katarzyna Meller/Tetatet, Dagmara Rutkowska, Iza Sawicka oraz Oriana Keiser Grzegory. Panel prowadziłą Magda Dziewguć/Google.

 

 

 

Część merytoryczną zakończyła sesja Be the Change. Sesja w duchu storytellingu, w czasie której uczestniczki konferencji zobaczyły 4 wystąpienia o punktach zwrotnych. Wystąpiły: Nicola Mendelsohn,  Vice President, Facebook EMEA, Agnieszka Jacobson-Cielecka/School of Form, Katarzyna Osińska/Wirtualna Polska oraz Katarzyna Montgomery.

Cztery wystąpienia w duchu storytellingu, w trakcie których, prelegentki dzielą się niezwykłymi historiami o punkcie zwrotnym w ich życiu. Punkt zwrotny to takie zdarzenie, które zmienia kierunek historii. Albo życia. Cztery kobiety opowiadają, jak dzięki wyborom, których dokonały, odmieniły biznes, rodzinę, edukację, a może nawet świat.

 

 

 

 

 

 

 

W czasie przerwy lunchowej w VIP ROOM Sieci Przedsiębiorczych Kobiet odbyło się spotkanie mentorek SPK i inwestorek Black Swan Fund/Cross EUWBA. Patronem VIP ROOM była kancelaria Wolf Theiss.

 

 

 

 

Podczas konferencji została oficjalnie ogłoszona współpraca z Geek Girls Carrots.

 

 

W czasie konferencji mówiłyśmy również o specjalnym Funduszu Przedsiębiorczości Kobiet, który będzie przeznaczony na rozwój kobiet będących w trudniejszej sytuacji finansowej. W zamian za cegiełkę na Fundusz każdy darczyńca otrzymał siatkę Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, którą zaprojektowała Ania Zgoda, Zgoda Projekt

 

 

Nasza konferencja nie byłaby tak wspaniała, gdyby nie nasi partnerzy. Wśród partnerów konferencji znaleźli się: Brain EmbassyBioBazar Huta Baildon, Breast Clinic, Planet Car LeaseCar4WomanOnepressBonus Nieruchomości, BranqMedicover PolskaInventity Foundation. Stoiska partnerów cieszyły się sporym zainteresowaniem.

 

   

 

  

 

  

 

  

 

W strefie Brain Embassy – pierwszej w Polsce przestrzeni co-creatingowej dla kobiet – czekały liczne atrakcje i voucher na jednodniowy wstęp do Brain Embassy w dowolnej lokalizacji.

 

 

Przestrzeń konferencyjną kwiatami przyozdobiła kwiaciarnia daisy.life, która również zadbała o piękne kwiaty w pudełkach dla naszych gości. 

 

  

 

Cieszymy się, że były z nami dziewczyny z programu Biznes w Kobiecych Rękach – Szumisie Szumiące MisieŁYKOKF Niccolum, SpiratekTrikooConcept, Hint mediaFootMedica Klinika Zdrowej StopyLand of Change by Piechocka, EVA Salon Tkanin Dekoracyjnych. Nieustannie wszystkim kibicujemy i trzymamy kciuki za Wasze biznesy!

 

   

 

  

 

  

 

  

 

  

 

Na konferencji gościłyśmy również magazyn Kosmos dla dziewczynek i Hipoalergiczni.

 

  

 

W przerwie lunchowej nasze uczestniczki nabrały trochę energii dzięki pełnym pyszności boxom od Salad Story.

 

 

Kawa była nieodłącznym elementem każdej przerwy, a co do kawy? Czekoladki od firmy Mieszko inspiruje, która również zadbała o słodkie upominki dla prelegentów.

 

 

O napoje i słodkości dla uczestników zadbało Auchan.

 

 

Konferencja to również doskonały czas na networking!

Networking to idealna okazja do:
 nawiązania kontaktów,
 pozyskania informacji,
 skonfrontowania swojego pomysłu z kimś bardziej doświadczonym. Każda konferencja organizowana przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to wspaniała przestrzeń do rozmowy z uczestniczkami, prelegentkami, mentorkami, inwestorkami i przedstawicielami naszych partnerów.

 

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka 🙂

 

 

Po części głównej odbyły się 3 seminaria warsztatowe:

 

1. „Website Starter- Twoja pierwsza strona na WordPressie” Marcin Kieruzel/KazikKoduje

2. „Start-up – legal package” mec. Magdalena  Korol i mec. Iza Pruszyńska/Kancelaria Snażyk Korol Mordaka

3. „Connecting Social Media – jak wykorzystać potencjał reklamowy Facebooka i dotrzeć do klientów?” Aleksandra Szkopek

 

Konferencję wspierał zespół wolontariuszek, którym bardzo dziękujemy za pomoc!

 

 

Za makijaż organizatorek wydarzenia oraz prelegentek odpowiedzialna była Katarzyna Piechocka-Lenartowska, Makijaże.net.pl

Fotografia: Martyna Kronenberger

 

Dziękujemy, że byliście w tym dniu z nami!