Zapraszamy na XII Konferencję SPK „Smarter Together” – 23 maja 2018, Warszawa, Muzeum Polin

Posted on Posted in Black Swan Fund, Klub Mentorek, Konferencje, Programy, Wydarzenia Networkingowe

Zapraszamy serdecznie na XII Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, która odbędzie się 23 maja w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich. Tym razem zatytułowałyśmy ją „SMARTER TOGETHER”.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ

 

„Na początku biznesowej drogi robisz wszystko w pojedynkę. To wydaje się łatwiejsze. Ale jeśli chcesz urosnąć, nabrać rozmachu, skalować biznes – zdobywanie rynku na własną rękę nie działa.

Wiemy już, że najlepsze efekty przychodzą, gdy stawiasz na mocne strony. Połącz siły z kimś, kto ma talenty inne niż ty. Kto ma zasoby, jakich ty nie masz.

Połącz siły z kim chcesz. Świat stoi przed tobą otworem, a od większości ludzi na świecie dzieli cię tylko sześć uścisków ręki. Jak dotrzeć do tych, którzy chcą tego co ty? Jak budować społeczności i sieci kontaktów? Jak tworzyć partnerstwa w biznesie? Jak wybrać właściwych partnerów i budować z nimi relacje? W czym może pomóc ci technologia?

O tym wszystkim będą mówić prelegenci na konferencji „Smarter Together”

Przyjdź, posłuchaj i nabierz rozmachu. Podbijaj świat. Skaluj biznes. Be smarter together. „

PROGRAM

08:30 networking 

09:00 rozpoczęcie konferencji, powitanie, Kasia WierzbowskaDorota Czekaj, założycielki Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

09:10 uroczyste otwarcie konferencji, Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii

09:25 przywitanie współorganizatora, Katarzyna Włodek-Makos/Miasto Stołeczne Warszawa

09:35 „Długowieczność i roboty w pracy, czyli czego musimy się nauczyć żeby przetrwać?” Jowita Michalska/Digital University

Jest wiele pytań które warto sobie zadać, aby przygotować się na zmiany, które następują… Co nas czeka w ciągu najbliższych 20 lat? Jakie będą nowe profesje? Jak ja się mogę do tego wszystkiego przygotować? Znalezienie odpowiedzi na te pytania pokaże dlaczego przyszłości nie trzeba się bać.

10:00 „Pushing papers for peace? Nie, dziękuję! O potencjale i sile naszych najbliższych sąsiedztw”Michał Przedlacki/People in Need

Jak kreatywność i przełamywanie niepokoju przed nieznanym otwiera nam zupełnie nowe możliwości – w naszych społecznościach i najbliższych sąsiedztwach. Opowieść z siedmiu współczesnych wojen, w tym – z wojny wewnętrznej.

10:25 „Kobiety w męskich zawodach – raport z badania SPK/DELab” dr Justyna Pokojska/DELab UW

O kobietach, które zdecydowały się wkroczyć do świata tradycyjnie uznawanego za męski – czyli świata dyrektorów, menedżerów wysokiego szczebla i naukowców branży. Warto przyjrzeć się bliżej tej rzeczywistości zawodowej, w której przy­chodzi nam wszystkim funkcjonować. Niniejszy raport z badań przeprowadzonych na ten temat przez ośrodek badawczy DELab UW dla Sieci Przedsiębiorczych Kobiet to próba zdiagnozowania roli i znaczenia przedsiębiorczych kobiet w świecie, w którym do tej pory obecni byli praktycznie wyłącznie mężczyźni.

10:40 „Healthier together” dr Ewa Kempisty-Jeznach/Medicover

10:55 – 11:15 przerwa kawowa

11:15 „Jak szukać partnerów technologicznych i budować relacje biznesowe 4.0?” Ralph Talmont /TEDxWarsaw 

Technologie są jak klocki Lego. Czasem wystarczy je na nowo poukładać, by tworzyć rozwiązania, poszerzające granice tego, co możliwe. Partnerstwa technologiczne to szansa na budowanie nowej architektury technologicznej także dla małych firm. Dowiedz się jak wykorzystać kreatywność i wyobraźnię – materiały budowlane Przemysłu 4.0.

11:35 „O technologiach, które zmienią świat. Zdobądź nowy zawód i znajdź pracę w świecie przyszłości” Somar Mahdi, Agata Strzelichowska/Coders Lab

Jak może zmienić się otaczający nas świat i dlaczego warto uczyć się programowania? Najnowsze prognozy pokazują, że w niedalekiej przyszłości większość z nas będzie musiała posiadać chociażby minimalne umiejętności programistyczne, aby korzystać z najnowszych zdobyczy nauki oraz zapewnić sobie ugruntowaną pozycję na rynku pracy.

11:55 „Serce i rozum, czyli 5 lekcji współpracy” Tomek Rudolf/ The Heart 

Personalizowana dieta w pudełku. Moja ulubiona muzyka w słuchawkach. Świat coraz bardziej dopasowuje się do nas, izolując w bańce własnego mikroświata. Jednocześnie bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy współpracy. W nauce i w biznesie, największą wartość dają niespodziewane połączenia. Medycyna i technologia. IT i sprzedaż. High tech i high touch. Jak wyrwać się z pułapek Zosi Samosi i budować większe rzeczy, razem?

12:20 „Business angel investing, czyli na czym polega współpraca startupów z aniołami biznesu. Na przykładzie procesu inwestycyjnego Vanda Novak” Inga Kasak/Black Swan Fund i Dorota Kawalec/Vanda Novak

Czy słyszałaś kiedyś o inwestycjach anielskich? Czy wiesz czym jest smart money? Vanda Novak to nowa ekskluzywna marka obuwia okazjonalnego, która właśnie pozyskała inwestycję od inwestorów Black Swan Fund. Opowiemy o tym co do biznesu wnoszą założyciele a co mogą wnieść aniołowie. Oraz jak współpracują na wspólny sukces.

12:35 „Nigdy nie jest za późno na nowy start. Start Up’owe historie doświadczonych juniorek” – panel z udziałem kobiet, które porzuciły korporacje i założyły startupy, wystąpią: Kasia MellerAgnieszka Górska/Ulala Chef, Liszka Dobrowolska/Oddech to Życie oraz Pismo, Dagmara Rutkowska oraz Oriana Keiser Grzegory, prowadzenie Magda Dziewguć/Google

W trakcie panelu porozmawiamy o tym jak to jest wsiąść do pociągu ściskają kamyk zielony i patrzeć jak wszystko zostaje w tyle. Będzie o bagażu, który ciąży i przeszkadza i którego nie jest łatwo się pozbyć i o ryzyku, które kobiety niechętnie podejmują.

13:45 – 14:45 lunch

W trakcie przerwy lunchowej VIP room SPK pod patronatem Wolf Theiss – spotkanie mentorek SPK i inwestorek Black Swan Fund/Cross EUWBA

14:45 – 16:00 BE THE CHANGE, Sesja w duchu storytellingu: 3 wystąpienia o punktach zwrotnych, wystąpią m.in. Agnieszka Jacobson-Cielecka/School of Form, pozostałe prelegentki tbc

Trzy wystąpienia w duchu storytellingu, w trakcie których, prelegentki dzielą się niezwykłymi historiami o punkcie zwrotnym w ich życiu. Punkt zwrotny to takie zdarzenie, które zmienia kierunek historii. Albo życia. Trzy kobiety opowiadają, jak dzięki wyborom, których dokonały, odmieniły biznes, rodzinę, edukację, a może nawet świat.

16:00 – 18:00 trzy seminaria do wyboru

1. „Website Starter- Twoja pierwsza strona na WordPressie” Marcin Kieruzel/KazikKoduje

WordPress jest zdecydowanie najpopularniejszym systemem zarządzania treścią, z którego korzysta ponad 30% wszystkich stron w Internecie. Przy jego pomocy szybko stworzysz wizytówkę swojej firmy nawet bez zaawansowanej wiedzy technicznej. Podczas warsztatów Website Starter nauczysz się konfigurowania własnej strony oraz dopasowania jej wyglądu do swoich potrzeb. Dowiesz się także, jak w przyszłości tworzyć bardziej zaawansowane projekty. Pokażemy Ci, jakie to proste!

2. „Start-up – legal package” mec. Magdalena  Korol i mec. Iza Pruszyńska/Kancelaria Snażyk Granicki

Szkolenie przeznaczone jest głównie dla przedsiębiorczyń, które już prowadzą swoją działalność i rozważają zmianę formy prawnej – z jednoosobowej działalności na spółkę z o.o. Szkolenie będzie obejmowało swoim zakresem następujące kwestie: dotyczące: umowy spółki, umowy wspólników, zabezpieczenia własności intelektualnej: logo, marki, znaku towarowego.

Początkowy etap rozwoju start-upu jest jednym z najtrudniejszych momentów, gdyż start-upy muszą się zmierzyć z szeregiem regulacji prawnych, które mają zastosowanie do ich funkcjonowania. Podczas warsztatów omówimy więc zarówno problemy, z którymi muszą zmierzyć się osoby pragnące rozpocząć działalność gospodarczą, jak i będące w trakcie zakładania spółki lub negocjujące umowy ze wspólnikami. Zastanowimy się nad tym, jakie są zalety i wady funkcjonowania sp. z o.o., jak skutecznie wprowadzić zakaz konkurencji, wyegzekwować przestrzeganie klauzuli poufności czy zapewnić odpowiedni podział ról pomiędzy wspólnikami w spółce oraz zabezpieczyć prawa własności intelektualnej w spółce.

3. „Connecting Social Media – jak wykorzystać potencjał reklamowy Facebooka i dotrzeć do klientów?” prowadzący tbc

Facebook – jak wykorzystywać największą sieć społecznościową w celach biznesowych? Jak znaleźć osoby zainteresowane produktem lub marką? Jak wyznaczyć cele i KPIs dla kampanii? Jak mierzyć wyniki kampanii na Facebooku – przegląd narzędzi. Creative matters! Obrazy, emocje, efekty. Jak planować budżet na skuteczną kampanię na Facebooku? Do zapamiętania: FB do’s & dont’s!

Organizator

Współorganizator


Partner Główny XII Konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Partner edukacyjny XII Konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet


Partnerzy XII Konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

 

      

Patronat honorowy

Wspierają nas

 

Patroni Medialni