Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet

GENEZA FUNDACJI

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to najbardziej biznesowa z kobiecych inicjatyw i najbardziej kobieca z biznesowych. Jaka jest jej historia?

Pewnego dnia, dobrych kilka lat temu, Kasia Wierzbowska i Dorota Czekaj wpadły na pomysł założenia własnej firmy. Przyszedł czas na nowe - nową drogę zawodową, nowe pomysły, nowe kwalifikacje i nowe kontakty. Było dla nich jasne, że muszą nabrać nowych umiejętności interpersonalnych, poznać wszelkie procedury i formalności, bez których znajomości prowadzenie własnego biznesu jest niemożliwe. Pełne zapału szukały miejsca, w którym mogłyby te braki uzupełnić. Nie wiedziały do kogo zgłosić się po pomoc, skąd czerpać pomysły, gdzie szukać wsparcia? Wskutek problemów ze znalezieniem pomocnej w tej dziedzinie organizacji, zaczęły szukać odpowiedzi w internecie - tak powstała strona Sieci Przedsiębiorczych Kobiet na Facebooku, która zapoczątkowała intensywną dyskusję online. Okazało się, że takich kobiet jak one w Polsce jest wiele - tysiące kobiet szukało odpowiedzi na te same pytania i podobnie jak Kasia i Dorota - nie wiedziały, gdzie szukać odpowiedzi. Zaobserwowały też, jak wielu z tych kobiet brakuje odwagi do realizacji zawodowych marzeń i założenia własnej firmy, jak krytyczne potrafią być względem siebie.

Te spostrzeżenia właśnie były inspiracją do założenia Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, która dziś jest 6-osobowym teamem i z pasją propaguje pojęcie przedsiębiorczości wśród kobiet, inspiruje kobiety do aktywności zawodowej, do współpracy w celu osiągnięcia tego, co w pojedynkę nie jest w pełni możliwe i prowokuje do networkingu, czyli wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania relacji biznesowych.

MISJA I CEL

Misją Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet jest propagowanie idei przedsiębiorczości, wśród kobiet i wspieranie rozwoju firm prowadzonych przez kobiety oraz ich promocja. Fundacja nieustannie śledzi trendy i ewolucję rynku pracy i na podstawie wnikliwej analizy opracowuje programy i projekty, które są kompleksowym wsparcie dla kobiet młodych - wchodzących dopiero na rynek i tych planujących założenie własnego biznesu oraz tych, które już mają swoją działalność gospodarczą. Krótko mówiąc, fundacja pomaga wszystkim kobietom, które "przedsię-biorą", czyli kierują własnym losem i decydują się na inicjowanie własnych działań.

Głównym celem Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet jest przypomnienie kobietom, jak duży potencjał biznesowy w nich drzemie, jak sprawcze i samodzielne mogą i potrafią być - a to wszystko po to, by poznały smak spełnienia zawodowego. Przy czym, Fundacja komunikuje również kobietom, że nie muszą robić wszystkiego same - razem stać je na dużo więcej, dlatego wspólnym mianownikiem wszystkich działań Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet jest budowanie zawodowej społeczności kobiecej, której podstawą są takie wartości, jak solidarność oraz wzajemna pomoc i wsparcie.