Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy

Partnerzy

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy współpracuje z Fundacją Przedsiębiorczości Kobiet od 2014 roku. Współpraca polega m. in. na udzielaniu wsparcia finansowania oraz merytorycznego.

Od początku współpracy z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy, wspólnie zrealizowaliśmy dwie edycje programu „Biznes w Kobiecych Rękach”. W efekcie powstało ponad 70 firm kobiecych, które, zrzeszone w innowacyjne klastry, łącznie zatrudniają ok. 100 osób i wciąż kreują nowe miejsca pracy, przyczyniając się tym samym do rozwoju lokalnej społeczności.

Eksperci Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy i banku Citi Handlowy podczas 7 miesięcy trwania programu brali udział zarówno w gali inauguracyjnej, jak i kończącej program, podczas których dzielili się z paniami swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu zarządzania firmą oraz umacniali je w dążeniach do realizacji wyznaczonych celów. Pracownicy Fundacji Kronenberga uczestniczyli w wyborze najbardziej perspektywicznych kobiecych pomysłów na działalność. W 2015 r. do programu zgłosiło się 300 kobiet, spośród których wybrano 50.

Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy m.in. stworzyłyśmy aplikację online do rejestracji uczestniczek, z której skorzystało 300 pań, zorganizowałyśmy 180 konsultacji indywidualnych uczestniczek z 6 ekspertami, 9 wykładów, 3 warsztaty networkingowe dla uczestniczek, 4 warsztaty networkingowe dla mentorek, odbyło się około 200 spotkań pomiędzy uczestniczkami a ich mentorkami, a także zorganizowałyśmy gale – inauguracyjną i finałową, które łącznie zgromadziły 230 osób.

W 2015 r. Fundacja Kronenberga była partnerem dwóch konferencji dla kobiet poświęconych tematyce zakładania firm i nowoczesnych technologii, które zgromadziły ok 1000 osób (VI i VII Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet). Ponadto podczas obu konferencji miała miejsce promocja firm powstałych zarówno z pierwszej, jak i drugiej edycji programu BWKR.

Owocna współpraca, wspólne sukcesy realizowanych projektów oraz gotowość pracowników obu Fundacji do podejmowania kolejnych wyzwań sprawiły, że w 2016 r. przeprowadzona zostanie trzecia edycja „Biznesu w Kobiecych Rękach”. Co więcej, zostanie ona rozszerzona o nowy moduł – BEST (Business & Entrepreneurship Support Training) skierowany do studentek, które rozważają założenie własnej firmy.

Podsumowanie
1000 uczestniczek konferencji dla kobiet, 500 zgłoszeń do programu „Biznes w kobiecych rękach”, ponad 70 dynamicznie rozwijających się, młodych firm kobiecych, prawie 100 nowych miejsc pracy – to rezultaty współpracy Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet i Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy w ciągu zaledwie dwóch ostatnich lat.

***

Misją Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy jest wspieranie prac na rzecz dobra publicznego w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, promocji idei edukacji finansowej i organizacji wolontariatu, a także edukacji w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Fundacja realizuje swoje zadanie m.in. poprzez: udzielanie wsparcia stowarzyszeniom i fundacjom działającym w obszarach stanowiących przedmiot zainteresowania Fundacji, tworzenie nowoczesnych programów edukacyjnych, przyznawanie nagrody za szczególne osiągnięcia w zakresie myśli teoretycznej w sferze ekonomii i finansów, przyznawanie nagrody obiecującym mikroprzedsiębiorstwom i honorowanie zasług firm polskich rozwijających się na zagranicznych rynkach oraz zagranicznych inwestujących w Polsce, udzielanie wsparcia organizacjom efektywnie działającym na rzecz zreformowania edukacji ekonomicznej i nauki przedsiębiorczości w celu dostosowania jej do potrzeb gospodarki rynkowej, dotowanie wartościowych działań edukacyjnych w obszarze kultury, wspieranie inicjatyw lokalnych i regionalnych w zakresie wyżej wymienionych celów.

Partnerzy

CITI HANDLOWY

Citi Handlowy łączy doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym modelem prowadzenia finansów. Powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. Tak właśnie, w marcu 2001 roku, narodziła się jedna z najsilniejszych instytucji finansowych w naszym kraju, która stanowi integralną część grupy Citi - wiodącej globalnej instytucji finansowej, prowadzącej około 200 milionów rachunków i działającej w ponad 160 krajach i jurysdykcjach. Citi obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych zapewniając im bogaty wachlarz produktów i usług finansowych w zakresie bankowości detalicznej, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, usług maklerskich, bankowości transakcyjnej oraz zarządzania majątkiem.

Citi Handlowy jest partnerem wielu działań Fundacji, w szczególności konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz programu Biznes w Kobiecych Rękach.

Zapraszamy:
http://www.citibank.pl/

WOLF THEISS

Wolf Theiss jest jedną z wiodących europejskich kancelarii prawniczych w Europe Środkowej, Wschodniej oraz Południowo–Wschodniej (region CEE/SEE), ukierunkowaną na świadczenie usług z zakresu międzynarodowego prawa handlowego.

Wolf Theiss od lat wspiera inicjatywy promujące rozwój zawodowy kobiet, jak również jest wielokrotnym laureatem międzynarodowej nagrody „European Women in Business Law Awards” przyznawanej przez Euromoney. W 2017 roku kancelaria otrzymała tytuł "Best in Austria" oraz "Best in Croatia". Wyróżniane i nagradzane są kancelarie, które w szczególny sposób dbają o poprawę pozycji zawodowej kobiet poprzez wprowadzanie programów mających na celu wspieranie innowacji i zarządzanie talentami oraz promujących zawodowy awans.

Kancelaria jest partnerem Fundacji w ramach projektu Klubu mentorek, Klubu Inwestorek Indywidualnych Black Swan oraz działań na rzecz solidarności kobiet w biznesie.

Zapraszamy:
https://www.wolftheiss.com/offices/poland/

KANCELARIA SNAŻYK KOROL MORDAKA

Kancelaria Snażyk Korol Mordaka sp.k. specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem rynku kapitałowego, venture capital i private equity oraz z branżą kreatywną. Prawnicy Kancelarii budują swoje wieloletnie doświadczenie zapewniając kompleksowe wsparcie prawne dla instytucji finansowych, funduszy inwestycyjnych oraz podmiotów poszukujących wsparcia prawnego w transakcjach finansowania i przekształceń własnościowych, a także podmiotów z sektora nowych technologii, które wprowadzają innowacyjne produkty i rozwiązania. Posiadają również silny zespół specjalizujący się w prawie własności intelektualnej oraz w prawie mody.

Prawnicy poruszają się na wielu polach, dzięki czemu są elastyczni i różnorodni. Obsługują m.in. liczne transakcje kapitałowe oraz transakcje typu M&A. Zajmują sie również tworzeniem optymalizacji podatkowych. Kancelaria jest ściśle związana z szeroko pojętym rynkiem nowych technologii (SaaS, e- commerce oraz technologie mobilne i fintech).

Kancelaria wspiera Fundację w zakresie doradztwa prawnego.

Zapraszamy:
https://skmlegal.pl

BIRD & BIRD

Głęboka znajomość kluczowych sektorów gospodarki, niedościgniony standard obsługi klienta i międzynarodowy zasięg – trzy czynniki, które wyróżniają Bird & Bird od reszty konkurentów. Na ich przewagę składa się ponad 160 lat doświadczeń, potencjał międzynarodowego zespołu oraz oryginalność i transparentność działań. Łączy ich jeszcze jedno – pasja i specjalistyczna wiedza o branżach, w których działają klienci BIRD & BIRD.

Zapraszamy:
https://www.twobirds.com/pl

PLANET CAR LEASE

Car4Woman to program stworzony z myślą o kobietach. Oferuje on formułę wynajmu zaproponowanych modeli samochodów, w wybranym przez Panie okresie. Celem programu jest dostosowanie oferty dającej możliwość użytkowania samochodu, do indywidualnych, kobiecych potrzeb oraz oczekiwań. To również szereg korzyści, jakim jest między innymi wsparcie techniczne w codziennych obowiązkach związanych z posiadaniem samochodu.

Planet Car Lease wwarantuje pomoc w najmniej oczekiwanej sytuacji. Pozostaje jedynie cieszyć się radością z jazdy.

Zapraszamy:
www.car4woman.pl
www.facebook.com/car4woman

CODERS LAB - SZKOŁA IT

Łączy doświadczenie edukacyjne ze znajomością rynku pracy IT, dzięki czemu umożliwia szybkie i efektywne zdobycie pożądanych kompetencji związanych z nowymi technologiami. Skupia się na przekazywaniu praktycznych umiejętności, które w pierwszej kolejności są przydatne u pracodawców. Dla osób, które chcą wystartować w nowym, perspektywicznym zawodzie, są alternatywą dla wyższych szkół podyplomowych. Ponad 30% Absolwentów Szkoly Coders Lab to kobiety. To ponad dwa razy więcej niż średnia kobiet, które obecnie studiują informatykę w Polsce (14,3% wg. raportu "Kobiety na politechnikach 2018"). Ich dotychczasowe zaangażowanie w edukację IT wśród kobiet:
https://pressroom.coderslab.pl/19487-programuj-dziewczyno

Jaki jest nasz cel współpracy Coders Lab z Siecią Przedsiębiorczych Kobiet? Uświadomić kobietom, że obszar IT nie jest domeną mężczyzn, edukacja IT nie wymaga kończenia studiów, a zmiana zawodowa i rozpoczęcie kariery w tym obszarze jest możliwe w stosunkowo krótkim czasie Coders Lab jest bardzo dobrą propozycją dla kobiet, które szukają możliwości wejścia na rynek pracy z atrakcyjnymi kompetencjami w obszarze IT.

Zapraszamy:
https://coderslab.pl/pl

GEEK GIRLS CARROTS

Geek Girls Carrots to inicjatywa, której celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych kobiet. Dziewczyny, które tworzą GGC chcą inspirować kobiety do nauki języka kodowania, do czerpania od siebie nawzajem i dzielenia się wiedzą technologiczną. Wspieramy je w działaniu, zwłaszcza, że mamy wspólny cel - wzmocnić pozycję kobiet w branży IT. Dodatkowo staramy się łączyć środowiska biznesowe z technologicznymi, tworząc dobry grunt do zawiązywania spółek i wzajemnej współpracy. Kompleksowo wspieramy kobiety tworząc społeczność biznesową, w której naczelną wartością jest wzajemne wspieranie się kobiet.

Zapraszamy:
http://gocarrots.org

BRAIN EMBASSY

Dzięki współpracy z Brain Embassy Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet tworzy przestrzeń co- creatingową dla kobiet. W Warszawie są już trzy siedziby tej przestrzeni.

Zapraszamy:
https://brainembassy.com/pl/